Przez trzy dni rodzice z woj Przez trzy dni rodzice z woj

Przez trzy dni rodzice z woj. lubelskiego złożyli już 28,5 tysiąca wniosków o przyznanie nowego świadczenia wychowawczego na dziecko w ramach rządowego programu Rodzina 500 plus (© Małgorzata Genca)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ogromną popularnością cieszy się program Rodzina 500 plus w woj. lubelskim. Od ubiegłego piątku do wtorku włącznie rodzice złożyli już ponad 28 tysięcy wniosków.

Przez trzy dni rodzice z województwa lubelskiego złożyli już 28,5 tysiąca wniosków o przyznanie nowego świadczenia wychowawczego na dziecko w ramach rządowego programu Rodzina 500 plus. - Ponad 22 tys. wniosków zostało złożonych osobiście w formie papierowej, a 6 tys. za pomocą drogi elektronicznej - wylicza Małgorzata Tatara z Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Najwięcej wniosków poprzez banki


W samym Lublinie rodzice złożyli od 1 kwietnia ponad 5 tys. wniosków. Przypomnijmy, że spodziewana liczba chętnych to 19 tys. rodzin. - Ogromną popularnością cieszy się forma elektroniczna składania wniosków. Bardzo nas cieszy, że rodzice korzystają z bankowości elektronicznej. W ten sposób złożyli 2,7 tys. wniosków, czyli ponad połowę. 65 z nich wpłynęło do nas za pomocą internetowej platformy ePUAP - informuje Magdalena Suduł, rzeczniczka MOPR.

Spośród 37 punktów na terenie miasta, najbardziej popularnym miejscem składania wniosków przez zainteresowanych są filie Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

- Sporo osób przychodzi do ośrodków przy ul. Lubartowskiej i Hutnicznej, ale długich kolejek nie ma, ponieważ wszystko odbywa się sprawnie. Nie dostaliśmy żadnego niepokojącego sygnału o usterkach systemu - dodaje Magdalena Suduł.

W regionie również bez kolejek


W Krasnymstawie rodzice złożyli od piątku około 350 wniosków w sprawie 500 plus. To już jedna czwarta wszystkich rodzin, które obejmuje program. W sumie, według szacunkowych danych, powinno wpłynąć około 1,3 tysiąca wniosków. - W pierwszym dniu funkcjonowania projektu spodziewaliśmy się tłumów zainteresowanych, ale okazało się, że strach był niepotrzebny, bo kolejek nie było. Maksymalnie osiem osób czekało na złożenie wniosku - mówi Mariusz Antoniak, dyrektor MOPS w Krasnymstawie.

Program Rodzina 500 plus: Pobierz wzór wniosku

W Białej Podlaskiej wnioski o 500 plus można składać w trzech miejscach. Oprócz tego rodzice uczniów mogą przekazać je w placówkach oświatowych. - Składanie dokumentów odbywa się bardzo płynnie. W Urzędzie Miasta obserwujemy, że przybywa chętnych. Nie odnotowaliśmy żadnych utrudnień czy usterek systemowych - wyjaśnia nam pracownik biura prasowego UM w Białej Podlaskiej.

Urząd Miasta w Kraśniku zarejestrował już ponad 200 wniosków o 500 złotych na dziecko. Do MOPR w Chełmie wpłynęło około 800 wniosków o nowe świadczenie wychowawcze. Z tego 160 dotarło do ośrodka za pomocą bankowości elektronicznej.

- Można powiedzieć, że to dopiero jedna dziesiąta przewidywanych wniosków. System działa bez zarzutu. Na bieżąco przyjmujemy dokumenty od zainteresowanych. W całym mieście znajduje się 5 takich punktów. Kolejek nie zanotowaliśmy, bo tylko w naszym ośrodku działa 8 stanowisk - relacjonuje Waldemar Kozioł, p.o. dyrektora MOPR w Chełmie.

ZOBACZ, JAK POPRAWNIE WYPEŁNIĆ WNIOSEK
500 PLUS KROK PO KROKUPOLECAMY


Super Zwierzak 2016. Poznaliśmy zwycięzcę! [WYNIKI PLEBISCYTU]
Piknik KOD na urodziny Konstytucji RP (ZDJĘCIA, WIDEO)
Ostatnia kąpiel morsów w tym sezonie (ZDJĘCIA)
Lubelskie. Przegląd wydarzeń tygodnia w województwie (ZDJĘCIA)
Śmieszne nazwy miejscowości w woj. lubelskim. Nasz subiektywny przegląd


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!