(© EP)

Żeby kierowała Muzeum Nadwiślańskim w Kazimierzu, na jej kandydaturę musi się jeszcze zgodzić zarząd województwa.

Agnieszka Zadura, dotychczasowa dyrektor muzeum była jedną z piątki kandydatów na to stanowisko.Oprócz niej o posadę starali się: Kamil Lewko, Wiesław Malawski, Ferdynand Bohdan Ruszczyc i Paweł Wawrecki.

Z tym, że w dokumentach złożonych przez Lewko były braki formalne a Wawrecki nie stawił się na wczorajsze przesłuchania w urzędzie marszałkowskim.

Właśnie tam zebrała się komisja konkursowa, która oceniała kandydatów. Komisji przewodniczył wicemarszałek, Krzysztof Grabczuk.

Najpierw zapoznawano się z przedstawionymi koncepcjami funkcjonowania muzeum w Kazimierzu Dolnym, a następnie każdy z kandydatów miał 20 minut na to, żeby osobiście przekonać komisję.

Kilka minut przed godziną 14 urząd poinformował, że komisja rekomenduje Agnieszkę Zadurę.

- Jednak ostateczną decyzję o jej zatrudnieniu podejmie zarząd województwa - zaznacza Beata Górka, rzeczniczka marszałka województwa. - Zgodnie z ustawą o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej pani dyrektor może być powołana na okres od 3 do 5 lat. O tym także zdecyduje zarząd województwa - dodaje.

Zadura jest z wykształcenia historykiem sztuki. Muzeum Nadwiślańskim kieruje od 2012 roku. Popadła w konflikt z częścią pracowników muzeum, którzy chcieli jej odwołania. Urząd marszałkowski wszczął nawet procedurę odwołania pani dyrektor, ale wobec licznych, pozytywnych opinii o jej pracy, odwołania nie było.

Pani dyrektor jest także członkinią Platformy Obywatelskiej. Tak samo jak wicemarszałek Krzysztof Grabczuk, który w zarządzie województwa odpowiada za kulturę i przewodniczący komisji konkursowej.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!