Bieg "Tropem Wilczym" 2016 odbędzie się 28 lutego. Tego dnia w 160 miastach biegacze wystartują, aby oddać hołd tzw. żołnierzom wyklętym, którzy działali w powojennym podziemiu niepodległościowym i antykomunistycznym.

Bieg "Tropem Wilczym" 2016. W 160 miastach uczczą pamięć żołnierzy wyklętychNarodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych" o 2011 roku obchodzimy 1 marca. Data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia, w 1951 roku, w mokotowskim więzieniu wykonano wyrok śmierci na siedmiu członkach IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość".

Oprócz licznych obchodów historycznych, w całej Polsce, a także w kilku miastach zagranicą, organizowane są Biegi "Tropem Wilczym". W tym roku ci, którzy chcą uczcić pamięć działających w podziemiu antykomunistycznym, pobiegną 28 lutego.

Po zeszłorocznym sukcesie imprezy, organizatorzy postanowili postawić poprzeczkę jeszcze wyżej. W poprzedniej edycji bieg zorganizowano w 81 miastach, w tym również w Wilnie, Grodnie i Lidzie, a łącznie na starcie zameldowało się ponad 20 tysięcy osób. W tym roku celem jest przekroczenie bariery 40 tysięcy, a zawody odbędą się w 160 miastach.

Pakiety startowe kosztują 40 zł. Głównym wydarzeniem zawodów będzie bieg na dystansie 1963 metrów. Liczba symbolizuje datę śmierci ostatniego z żołnierzy wyklętych - Józefa Franczaka ps. Lalek.

Poza rywalizacją sportową, odbędą się też wydarzenia towarzyszące, o które zadbają organizatorzy w poszczególnych miastach.

Pełną listę miejscowości znajdziecie na oficjalnej stronie biegu.

Czytaj też: http://warszawa.naszemiasto.pl/artykul/wydawnictwo-piw-uruchamia-internetowy-antykwariat,3656086,artgal,t,id,tm.html


Zobaczcie też: Bieg za bananem na Polu Mokotowskim. Charytatywna tradycja przywędrowała do Polski [ZDJĘCIA, WIDEO]
Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres patronaty@naszemiasto.pl
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres projektyspecjalne@naszemiasto.plZostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Biegi w Polsce

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gliwiczanin (gość)

Na śląsku wojewoda i samorządy nie chcą Żołnierzy Wyklętych: http://berezowski.blog.onet.pl/2016/02/25/samorzady-slaskie-nie-chca-zolnierzy-wykletych-procz-katowic/