Pasażerowie komunikacji miejskiej nie będą już musieli kupować biletów u kierowców. Każdy nowy pojazd, który zakupi Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, będzie wyposażony w automat do ich sprzedaży. MPK wypożyczyło właśnie na testy jedno takie urządzenie. Jest w nie wyposażony jeden autobus.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- W automacie dostępne są bilety ulgowe - za 1,20 zł oraz bilety normalne za 2,40 zł. Biletów zakupionych w automacie nie trzeba już kasować, ale nie mogą być one wykorzystywane w innych pojazdach - mówi Weronika Opasiak, rzeczniczka prasowa MPK.

Maszyna przyjmuje monety o nominałach od 5 gr do 5 zł i wydaje resztę. Będzie testowana przez miesiąc.Dzisiaj w jednym z pojazdów na linii nr 40, a jutro 14. W MPK już raz funkcjonowały takie urządzenia. Od końca stycznia 2009 roku przez 3 miesiące, były testowane dwa.

Weronika Opasiak zapowiada, że każdy zakupiony przez spółkę nowy autobus lub trolejbus będzie wyposażony w automat do sprzedaży biletów. To oznacza, że jeszcze w tym roku bilety za ich pomocą kupimy prawdopodobnie w 30 trolejbusach i 5 autobusach, bo takie właśnie zakupy planuje miejska spółka.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!