Modernizm nie zawsze skutkował dziełami architektury. Szczególnym przypadkiem są stawiane w ostatnich kilku dekadach kościoły, które mogłyby służyć za podręcznikowy przykład tego jak nie należy ich budować. Internetowym archiwum porażek, kuriozów i istnych potworków polskiej - choć nie tylko - architektury sakralnej jest facebookowy fanpage Biskup płakał, gdy konsekrował. Po zobaczeniu wielu z prezentowanych na nim kościołów nie pozostaje nic innego, jak tylko się przeżegnać... Zobaczcie zdjęcia!


Hity Internetu

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Rozczarowany (gość)

Niektóre z tych projektów są ciekawe. Nie można wrzucać wszystkiego do jednego worka i generalizować. Poza tym brak lokalizacji tych obiektów. Artykuł mało rzetelny i tendencyjny. Brak komentarza choćby krytycznego architekta. Zalatuje gimbazą.

zdzichosław (gość)

Kościół to tylko budowla,który oznacza słabość społeczeństwa na manipulację kleru.Bóg się śmieje,że lud ubożeje w prawdziwej wierze w boga a wierzy przybytki luksusu kleru.

gosciu (gość)

ten pierwszy to mauzoleum Lenina kilka innych wygladaja jak domy publiczne ,jak sie kase na belzebubow placi tak buduja wrota do piekiel.

mabutu (gość)

Ważna jest wiara ludzi w kościele się modlących a nie budynek ale Polacy jak zwykle coś wyśmiać i wymagać projektów Michała Anioła albo Gauliego tylko dołożyć się do takich budów nie ma kto. Społeczeństwo opcji daj daj a opcja sam daję to coś czego nie znamy.

Piotr (gość)

Za komuny, w ramach walki z Kościołem, władza dawała zgodę tylko na najtrudniejsze w realizacji i najbrzydsze projekty. Dlatego tyle PRL-owskich perełek. Dlaczego w dzisiejszych czasach buduje się brzydkie świątynie? Nie mam pojęcia.

miki (gość)

Nie popadajmy w skrajności. Ot kościół jak kościół, ni ładny ni brzydki, zresztą jak inne budynki.
To ludzie tworzą kościół, reszta to tylko dodatek. Ale nie zaprzeczam, że im ładniejszy budynek
tym przyjemniejsza w nim modlitwa.Takie to ludzkie.