Partyjni działacze PO z Lubelszczyzny chcą odsunąć od rządów regionem Janusza Palikota. Jego miejsce miałby zająć poseł Włodzimierz Karpiński. Dzisiaj po południu na specjalnie zwołanej konferencji prasowej przedstawili swojego kandydata na szefa regionu oraz wyrazili dla niego poparcie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Nie występujemy przeciwko Januszowi Palikotowi - zapewniała posłanka Joanna Mucha. I zaraz dodała: - Poseł Palikot sam zdradził ostatnio, że jego ambicje sięgają bardzo wysoko, bo aż stanowiska premiera. Jego działania skupiają się obecnie na czymś innym niż region. Proponujemy zatem, aby regionem zajął się Włodzimierz Karpiński, a poseł Palikot niech zajmie się działaniami na szczeblu centralnym.

Karpińskiego poparło sześciu parlamentarzystów: Mariusz Grad, Grzegorz Raniewicz, Joanna Mucha, Magdalena Gąsior-Marek, Józef Bergier (senator) oraz Wojciech Wilk.

Do "lubelskiej drużyny PO", jak się sami określają, nie dołączył poseł Stanisław Żmijan. - Nie będę uczestniczył w żadnych gierkach i manipulacjach prowadzonych wokół wyboru władz regionalnych Platformy Obywatelskiej RP pod dyktando osób z zewnątrz. Zwracam się do tych publicznie znanych osób z apelem, aby zaprzestali konfliktowania i skłócania działaczy Platformy Obywatelskiej RP - napisał Żmijan w wydanym dzisiaj oświadczeniu.

Wybory szefa regionu lubelskiego Platformy Obywatelskiej odbędą się 17 kwietnia. Od 2005 r. tę funkcję pełni Janusz Palikot.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!