Chodel: Chodelscy karatecy podbili Czechy (ZDJĘCIA)

AC
Sukces chodelskich karateków ba zawodach w Czechach
Sukces chodelskich karateków ba zawodach w Czechach Sebastian Olszak
Dwa złote, trzy srebrne i jeden brązowy – z takim dorobkiem medalowym wrócili zawodnicy chodelskiej sekcji karate kyokushin z Otwartych Mistrzostw Czech, które odbyły się w mieście Hostinne.

- Jest to kolejny udany udział naszych zawodników w Mistrzostwach Czeskiej Republiki – podkreśla sansei chodelskich karateków, Sebastian Olszak. Do Chodla karatecy wrócili z 6 medalami. – Zdobyli dwa złote medale, trzy srebrne i jeden brązowy – dodaje.

Najlepsze wyniki osiągnęli Mateusz Wójcik, który w kategorii kumite chłopcy powyżej 45 kg wywalczył pierwsze miejsce. Mateusz został również uznany za najlepszego zawodnika turnieju. Organizatorzy wyróżnili go tytułem „Młodego Lwa”. Na czeskim podium stanęła też Anna Spudowska. Zawodniczka z Chodla zajęła drugie miejsce w kategorii kumite dziewcząt poniżej 40kg. To samo miejsce, ale w kategorii powyżej 45 kg zajęła Anna Majewska. Z kolei Michalina Majewska była niepokonana w wadze powyżej 55 kg.

We wrześniu zawodników z Czech spotkać będzie można podczas zawodów o puchar wójta gminy Chodel.