Festiwal Biegowy w Krynicy [ZDJĘCIA]

szel
Festiwal Biegowy w Krynicy. Ponad trzy tysiące biegaczy pokonało w sobotę 10-kilometrowy dystans, dzielący Krynicę-Zdrój od Muszyny.

Festiwal Biegowy w Krynicy. Gwiazdy polskiego sportu też pobiegły

Na starcie stanęła m.in Justyna Kowalczyk, mistrzyni świata w narciarstwie biegowym. Przybiegła na metę w 35 minut i była siódmą zawodniczką w kategorii kobiet. Bieg wygrał Artur Kozłowski z Sieradza z czasem 27 minut i 49 sekund.

Była to jedna z wielu konkurencji Festiwalu Biegowego, organizowanego od trzech lat na zakończenie Forum Ekonomicznego w Krynicy. Gdy uzdrowisko opuszczają politycy i ekonomiści, ich miejsce zajmują miłośnicy biegania na czele ze współtwórcą forum i pomysłodawcą festiwalu Zygmuntem Berdychowskim.

W pierwszej edycji było ich 1200, a w obecnej - ponad 8 tysięcy. Od piątku do niedzieli wzięli udział m.in. w ultramaratonie "Siedem Dolin". Na starcie jego 100-kilometrowej trasy poprowadzonej przez góry stanęło tysiąc biegaczy. Bieg wygrał Węgier Nemeth Csaba z Miszkolca. Przebiegł ten dystans w 8 godzin 57 minut i 38 sekund.

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"