Prezydent Ryszard Kaczorowski był przyjacielem lubelskiego ośrodka telewizyjnego. Przyjeżdżał tu wielokrotnie. Był bohaterem filmu "Wszystko co nasze", który w 2004 r. wyreżyserowali Przemysław Młyńczyk i Leszek Wiśniewski. Zdjęcia kręcone były w Lublinie i Warszawie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Od kilku dni Leszek Wiśniewski pracuje nad kolejnym filmem, którego bohaterem będzie prezydent Kaczorowski.

- W poniedziałek otrzymaliśmy zlecenie z TVP Historia na przygotowanie wspomnienia o Ryszardzie Kaczorowskim - relacjonował wczoraj red. Leszek Wiśniewski. - Trudno przedstawić w dużym skrócie długie, barwne i bohaterskie losy tego niezwykłego człowieka. Chciałbym, żeby ten ostatni dokument przybliżył sylwetkę prezydenta RP na uchodźstwie, szczególnie młodemu pokoleniu, które niewiele wie o nim - tłumaczył wczoraj Leszek Wiśniewski.

"Całym życiem ...", bo tak się będzie nazywał ten 15-minutowy dokument, powstawał w bólu. Ekipa, która go zrealizowała, przygotowywała wcześniej "Wszystko co nasze", którego bohaterem był również prezydent Kaczorowski. - Wszyscy znaliśmy go bardzo dobrze. Jacek Grzelak, który robił zdjęcia, Marcin Blachani - dźwięk, Tadeusz Sosnowski - montaż i Małgorzata Marczuk, odpowiedzialna za produkcję - wyliczał Wiśniewski.

W filmie "Całym życiem..." znajdą się wypowiedzi osób, które współpracowały z Ryszardem Kaczorowskim. - W czwartek późnym popołudniem, nieznana jest jeszcze godzina, film wyemituje TVP Historia - poinformował wczoraj Wiśniewski.

Prezydent II RP na uchodźstwie


Ryszard Kaczorowski zginął 10 IV 2010 w katastrofie samolotu prezydenckiego. Dzisiaj trumna z ciałem prezydenta Kaczorowskiego przyleci do Warszawy. Następnie kondukt przejedzie do Belwederu.

Msza żałobna odprawiona zostanie w piątek w bazylice św. Krzyża w Warszawie o godz. 18.30
Pogrzeb w poniedziałek, początek o godz. 16, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie

Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

internauta (gość)

poznaj prawde o zamachu na Prezydenta i armie RP

to wyjatkowa sytuacja
prosze o umieszczanie tych odnosnikow wszedzie gdzie tylko mozna , bo prawda jest tepiona na niespotykana skale
i zaraz prawie natychmiast sa kasowane

chcesz poznac prawde o zamachu z 10 kwietnia , zapraszam na jedne niewielu wolnych od cenzury niecenzurowanych zaciekle stron polskiego internetu znajdziesz tam to czego niezobaczysz w klamliwej TV i sponsorowanych przez winnych tragicznemu wydarzeniu portalach


-http://grypa666.wordpress.com-
-http://tnij.org/dvo3-

-http://www.newworldorder.com.pl-
-http://tnij.org/gjgx-


-http://www.niezalezna.pl/article/show/id/33083-
-http://www.niezalezna.pl/article/show/id/31798-

czy miedzy innymi dlatego musieli zginąć ???

KOMOROWSKI http://www.bibula.com/?p=16519
OLECHOWSKI http://www.google.pl/search?hl=pl&q=olechowski+nwo&lr=&aq=f&aqi=&aql=&oq=&gs_rfai=
TUSK
waszaa PYCHA PORAŻA
ZDRAJCY I ZBRODNIARZE OBSCIUSKUJĄ SIĘ Z AGENTAMI KGB - Z MORDERCAMI I NAKAZUJĄ NAM ICH KOCHAĆ I MIŁÓWAĆ

DO WIĘZIENIA Z NIMI
KOMOROWSKI
OLECHOWSKI
TUSK -POWTARZAM - WY ZDRAJCY ODPOWIECIE ZA TO COŚCIE UCZYNILI CZYNNYM UDZIAŁM, LUB ZANIEBANIEM
JESTESCIE WINNI ICH SMIERCI BEZAPELACYJNIE