Takiej imprezy jeszcze w Chełmie nie było. Od 21 do 23 maja odbędą się VIII Akademickie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim, których współorganizatorem jest Urząd Miasta Chełm. Impreza zorganizowana zostanie w Kumowej Dolinie, gdzie na specjalnie przygotowanej trasie zmierzą się najlepsi polscy zawodnicy tej dyscypliny sportu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- W mistrzostwach wezmą udział studenci z niemal wszystkich polskich uczelni publicznych i niepublicznych. Każda szkoła wyższa ma prawo zgłosić dowolną liczbę zawodników. Wiemy już, że wśród osób, które wystartują w chełmskich mistrzostwach będą profesjonaliści mający na swoim koncie zwycięstwa w wielu międzynarodowych zawodach - mówi Zbigniew Mazurek dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Chełmie.

W mistrzostwach mogą wziąć zarówno amatorzy jak i zawodowcy. Swój udział w chełmskich zawodach zapowiedzieli już między innymi członkowie polskiej kadry narodowej. - To kolejne wydarzenie podnoszące rangę Chełma w dziedzinie sportu, a przy tym niezwykle ciekawe i emocjonujące widowisko - zapewnia Agata Fisz prezydent Chełma. - Kolarstwo górskie jest coraz bardziej popularną dyscypliną sportową. Dlatego cieszymy się, że wspólnie udało nam się zorganizować kolejne ogólnopolskie mistrzostwa właśnie w Chełmie.

Zawody rozegrane zostaną w kategorii indywidualnej i drużynowej. Obowiązkowym elementem dla wszystkich uczestników będzie jazda indywidualna na czas. W wyścigu głównym, przeznaczonym oddzielnie dla kobiet i mężczyzn, zawodnicy będą mieli do pokonania kilka okrążeń tras
wyznaczonych w Kumowej Dolinie. W zależności od konkurencji całkowita długość przejazdu obejmować będzie odcinki od 5 do 9 kilometrów.

Mistrzostwa zostaną przygotowane i przeprowadzone zgodnie z wymogami przepisów PZKol, a nad ich prawidłowym przebiegiem czuwać będzie komisja sędziowska.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!