W związku z tygodniową żałobą narodową po tragicznym wypadku lotniczym pod Smoleńskiem, w którym śmierć poniósł prezydent Lech Kaczyński, niemal wszystkie imprezy sportowe w kraju nie będą się odbywać do piątku, 16 kwietnia.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Wszystkie najważniejsze ligi - piłkarska, siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, żużla, wznowią rozgrywki po zakończeniu żałoby. Wcześniej na inny termin przełożono m.in. turniej finałowy Ligi Mistrzów siatkarzy w Łodzi, z udziałem czterech najlepszych zespołów Europy, w tym PGE Skry Bełchatów.

Od tej reguły są dwa wyjątki. W niedzielę w Krynicy-Zdroju rozpoczęły się hokejowe mistrzostwa świata do lat 18 (dywizja 1). Z kolei Krośnie juniorska reprezentacja w siatkówce kobiet zakończy tego dnia udział w eliminacjach mistrzostw Europy. Oba turnieju odbywają się bez udziału publiczności.

W katastrofie zginął m.in. prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Piotr Nurowski. Do tragedii doszło rano na lotnisku pod Smoleńskiem. Zginęli w niej wszyscy pasażerowie samolotu udający się na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!