Wczorajszy protest związków zawodowych z Polskich Linii Kolejowych przyniósł efekt. Kolejarze otrzymają podwyżkę, której się domagali. Każdy 150 zł brutto do wynagrodzenia zasadniczego.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W środę kolejarze przez dwie godziny blokowali torowiska we Włoszczowie, Gdańsku i Motyczu. Na terenie województwa lubelskiego spóźniły się przez to cztery pociągi i setki pasażerów.

- Wczoraj późnym wieczorem Zarząd PKP Polskie Linie Kolejowe SA i przedstawiciele związków zawodowych podpisali porozumienie w sprawie wzrostu wynagrodzeń dla pracowników PLK - poinformował dzisiaj rano Krzysztof Łańcucki, rzecznik prasowy Polskich Linii Kolejowych.

Pracownicy otrzymają wyrównanie od 1 kwietnia tego roku. Ponadto strona związkowa oświadczyła, że nie będzie przeprowadzała w tej sprawie dalszych akcji protestacyjnych. Zarząd PLK z kolei zapewnił, że zaniecha dochodzenia roszczeń finansowych oraz stosowania sankcji wobec pracowników biorących udział w protestach.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!