26 firm, które chcą budować 14-kilometrowy odcinek od obwodnicy Piask do węzła Witosa w Lublinie, spełniło wymagane warunki formalne. Lubelska Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła pierwszą listę potencjalnych wykonawców tej inwestycji. Budowa rozpocznie się najpóźniej w sierpniu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Do przetargu na budowę tej części trasy zgłosiło się 28 firm, dwie zostały wykluczone. Po rozpatrzeniu ewentualnych protestów - zgodnie z regulaminem - do kolejnego etapu postępowania zaproszonych zostanie 20 przedsiębiorstw.

- Chcielibyśmy, żeby przebudowa tego odcinka drogi rozpoczęła się najpóźniej w sierpniu - mówił dziś Krzysztof Nalewajko, rzecznik lubelskiej GDDKiA. Zgodnie z planami prace mają potrwać dwa lata.

Przez ten czas trasa zostanie dostosowana do standardów ekspresówki. Będzie miała po dwa pasy ruchu w obie strony. Powstaną drogi serwisowe, które umożliwią dojazd do znajdujących się w okolicy domów i firm. Zbudowany zostanie także nowy dojazd do Świdnika.

Trwają też procedury przetargowe związane z budową pozostałych części trasy nr 17 od Piask do Kurowa. Cały, blisko 70-kilometrowy odcinek ma być gotowy za dwa lata - o ile ograniczenia związane z ochroną środowiska nie spowodują wydłużenia prac na niektórych odcinkach o rok. Być może z dalszego ciągu nowej trasy - od Kurowa do Warszawy - kierowcy będą mogli się cieszyć pod koniec 2014 r.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!