Przetwórnia owoców i warzyw Lubsad wybudowana zostanie na tzw

Przetwórnia owoców i warzyw Lubsad wybudowana zostanie na tzw. Inwestycyjnym Sporniaku w Poniatowej (© UM Poniatowa)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Lubsad chce wybudować w Poniatowej przetwórnię owoców i warzyw. Miasto przekazało już inwestorowi w wieczyste użytkowanie 1,7-hektarową działkę na nowo uzbrojonym terenie przy ulicy Szkolnej.

W czwartek nie udało nam się skontaktować z władzami grupy producenckiej Lubsad z Motycza, która wybrała na lokalizację swojej nowej inwestycji teren tak zwanego „Inwestycyjnego Sporniaka” w Poniatowej.

Magistrat potwierdza, że Lubsad zainwestuje pieniądze w Poniatowej. Gmina oddała już inwestorowi w wieczyste użytkowanie działkę o powierzchni 1,7 ha.

- Ponieważ uzbrojenie tego terenu było dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego zgodnie z obowiązującymi przepisami nie możemy sprzedać tych nieruchomości przez okres pięciu lat, dlatego zdecydowaliśmy się na przekazanie działki w wieczyste użytkowanie - mówi Krzysztof Zubrzycki, zastępca burmistrza Poniatowej.

Jak nieoficjalnie udało nam się dowiedzieć Lubsad kończy opracowywać dokumentację inwestycji i jeszcze w tym roku w Poniatowej ma ruszyć z budową przetwórni owoców i warzyw. Wyposażona ona będzie między innymi w komorę mroźniczą (690 m kw), hale obróbki owoców i warzyw (440 m kw), pakownię (180 m kw), a także pomieszczenia socjalne, dok załadunkowy i laboratorium. Przetwórnia budowana będzie za unijne pieniądze.

Władze Poniatowej cieszą się, że do miasta przyszedł nowy inwestor. – Dla gminy są to dodatkowe pieniądze z podatku od nieruchomości, a dla mieszkańców nowe miejsca pracy – przyznaje Zubrzycki.

Lubsad jest drugą firmą, która wybrała teren przy ulicy Szkolnej na uruchomienie swojej działalności. – Nieco wcześniej w wieczyste użytkowanie przekazaliśmy działkę o powierzchni 24 arów firmie Stalmont, która ma już halę na terenie Edy, ale zarząd uznał, że jest ona za mała i chce wiosną ruszyć z budową nowego zakładu przy ul. Szkolnej – zapowiada zastępca burmistrza.


Czytaj Kronikę policyjną Lubelszczyzny
Czytaj nasz luźny serwis - Z przymrużeniem oka


Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!