We wtorek w Józefowie odbył się pogrzeb 15-letniej Magdy. Pod koniec czerwca tonącą w Wiśle gimnazjalistkę uratowali miejscowi strażacy. Lekarze walczyli o życie dziewczynki dwa tygodnie. Bezskutecznie. Magda zmarła w minioną sobotę.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- To był dla nas wszystkich prawdziwych szok. Mieliśmy nadzieję, że Magda wyjdzie z tego. Mimo, że była kilkanaście minut pod wodą to podczas reanimacji jej serce zaczęło bić. Dziś pozostał już tylko ogromny ból – mówi ze wzruszeniem Joanna Suchowolak, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Józefowie nad Wisłą, do którego uczęszczała Magda.

Uroczystości pogrzebowe odbyły się w Józefowie we wtorek. Piętnastoletnią gimnazjalistkę żegnała najbliższa rodzina, koledzy i koleżanki ze szkoły, nauczyciele, sąsiedzi, a także władze gminy. Nikt nie krył łez. – To była cicha, skromna i bardzo lubiana osoba. Od września rozpoczęła by naukę w naszym liceum… - mówi dyrektor Suchowolak.

Józefów: Zmarła 15-letnia Magda, którą strażacy uratowali z Wisły

W ostatniej drodze Magdzie towarzyszyli również strażacy z miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. To oni 29 czerwca jako pierwsi przyszli z pomocą tonącej w Wiśle dziewczynce. – W akcji ratowniczej brało udział pięciu strażaków. Pomagali nam dwaj policjanci. Wszystko trwało kwadrans – wspomina Ignacy Rudolf, prezes OSP w Józefowie nad Wisłą, który jako pierwszy dopłynął do tonącej Magdy. – To była bardzo trudna akcja ze względu na brak łodzi ratunkowej i fakt, że Magda kąpała się w najbardziej niebezpiecznym miejscu. Dla mnie to też ogromne przeżycie – dodaje. Do czasu przybycia karetki pogotowia ratunkowego strażacy wspólnie z policjantami reanimowali dziewczynkę. – Serduszko jej jeszcze biło lekko. Lekarz wezwał helikopter, bo była szansa na uratowanie jej życia. Jednak nie udało się – mówi wzruszony szef józefowskich strażaków.

- Ta śmierć powinna dać dużo do myślenia każdemu. Wisła jest piękną rzeką, ale jest bardzo zdradliwa i nieobliczalna. Co roku mamy tu podobne tragedie – mówią mieszkańcy Józefowa.Czytaj Kronikę policyjną Lubelszczyzny
Czytaj nasz luźny serwis - Z przymrużeniem oka


Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas!

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!