MKS Opolanin II pokonał Błękitnych Kierz 3:0

Paweł Sak
sxc.hu
Trzy punkty jadą do Opola. Opolanin II Opole Lubelskie pokonał na wyjeździe Błękitnych Kierz 3:0. Bramki strzelali Wilga, Kania i Koziarski. Kolejne spotkanie w sobotę. Opolanin zmierzy się z SKS Zaborze.

Początek meczu to głównie gra w środku pola, jednak to goście mieli sytuacje strzeleckie. Próbował Adi Baran, Kania i Furdal, jednak bez skutku. Na pierwszą bramkę trzeba było czekać do 27 minuty - nieczysto w piłkę uderzył Furdal, jednak na tyle skutecznie, że zagrał do wychodzącego Wilgi, który dał prowadzenie gościom. Po bramce tempo spotkania siadło, atakować próbowali gospodarze. Groźnie z daleka uderzał Czępiński, jednak na posterunku był Michał Adamczyk. Do przerwy prowadzenie gości.

Po przerwie obie drużyny usiłowały najprostszymi sposobami dostać się pod pole karne drużyny przeciwnej. Na skrzydłach Opolanina szarżował Rożek, który był utrapieniem dla zawodników gospodarzy. W 60 minucie za drugą żółtą kartkę wyleciał z boiska zawodnik gospodarzy i Opolanin grał w przewadze.

Dobre sytuacje miał Adi Baran, jednak zabrakło precyzji. Po dośrodkowaniu Grzywy z rzutu wolnego głową uderzał Furdal, jednak obok bramki. W 70 minucie padła kolejna bramka. Znakomite dośrodkowanie Adiego Barana do Kuby Kani, a JK9 ze spokojem wpakował piłkę do siatki.

Chwilę później ponownie dobrą okazję miał Kania, jednak nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Gospodarze próbowali długich piłek na Czępińskiego, jednak ten nie mógł zbyt wiele zdziałać w walce z obrońcami Opolanina.

W 84 minucie przewaga Opolanina powiększyła się. Po faulu i odepchnięciu Saka zboiska wyleciał kolejny zawodnik. Chwilę później goście zadali decydujący cios - Adamczyk do Saka, ten do Koziarskiego, który nie trafił w piłkę. Jednak przejął ją Kania i ponownie do Koziarskiego, który obrócił się i kapitalnym uderzeniem w długi róg ustalił wynik spotkania.

Opolanin zasłużenie wygrał i umocnił się w czołówce tabeli. W następnej kolejce kolejny ciężki mecz - z SKS Zaborze. Spotkanie rozegrane zostanie w najbliższą sobota, o godz. 17 na boisku w Janiszkowicach.