Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zarabianie na oglądaniu reklam? Brzmi jak slogan z kiepskiego banera. Taka jednak idea towarzyszy mobilnej przeglądarce Brave na systemy iOS i Android - jeśli zdecydujemy się na nieblokowanie wyświetlanych reklam, twórcy narzędzia zapłacą nam za każdą ich odsłonę.

Zarabianie na wyświetlaniu reklam to już dość stary pomysł. Twórcy mobilnej przeglądarki Brave postanowili go nieco unowocześnić i sprawić, by był jak najmniej inwazyjny dla użytkowników. Przeglądarka Brave wsławiła się na początku roku wbudowanymi mechanizmami do blokowania skryptów śledzących, ciasteczek, a także wielu rodzajów natrętnych reklam. Posiadacze smartfonów z systemami Android i iOS mogą od teraz zapłacić twórcom przeglądarki Brave, bazującej na popularnym i lubianym Chromium, za to, aby przeglądarka blokowała wszystkie rodzaje reklam (także te bezpieczne, pochodzące od podmiotów współpracujących z Brave) lub... nie płacić im ani grosza, a na wyświetlanych treściach co nieco zarobić.

Reklamy w obrębie darmowej przeglądarki Brave wolne są od złośliwego oprogramowania i pochodzą wyłącznie z wewnętrznej sieci reklamowej twórców narzędzia. Co więcej, ich wczytywanie nastąpi dopiero po wczytaniu interesującej użytkownika zawartości. Dzięki temu banery i linki nie będą wpływać negatywnie na czas ładowania się witryn.

Jeśli wyrazimy zgodę na wyświetlanie reklam w przeglądarce na naszym urządzeniu mobilnym, otrzymamy 15% przychodu z reklamy (wydawca zyska 55%). Wypłaty dokonywane będą w Bitcoinach i niezbędne będzie posiadanie portfela BraveBitcoin. Jak widać, jest tu kilka obostrzeń, które już na starcie niektórych z Was z pewnością zniechęcą.

Pomysł wydaje się interesujący, jednak wiele zależy od popularności przeglądarki Brave, która to może przełożyć się na wzrost zainteresowania ze stron wydawców reklam, którzy będą chcieli umieszczać swoje treści na tej właśnie platformie.

Źródło: www.conowego.pl

Aktualności

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!