Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Wygląda na to, że Google ma naprawdę wiele pomysłów na wykorzystanie swoich autonomicznych pojazdów. Słyszeliśmy już o samochodach prywatnych, taksówkach oraz dostawczakach. Tym czasem przyszła kolej na pojazdy na kształt mobilnych paczkomatów.

Patent przyznany w tym tygodniu Google zdradza, że przedstawiciele potentata internetowego mogą myśleć o stworzeniu autonomicznych pojazdów pocztowych. Ich zasada działania bardzo mocno przypomina ideę, którą bardzo polubili Polacy, a mianowicie Paczkomaty.

Na autonomicznych pojazdach Google miałyby zostać umieszczone specjalne szafki, zabezpieczone zamkami szyfrowymi. Pojazdy informowałyby odbiorców przesyłek o ich pojawieniu się w okolicy podanego na etykiecie przewozowej adresu. Adresat mógłby odebrać zaadresowaną na siebie paczkę poprzez zbliżeniowe opłacenie przesyłki lub dzięki wpisaniu odpowiedniego kodu. Obie czynności powodowałyby otwarcie szafki i wydanie paczki, po których to czynnościach pojazd ruszałby w dalszą drogę.
Firma z MountainView na pewno musiałaby solidnie przemyśleć zasady działania projektu. Ogromną zaletą Paczkomatów jest właśnie ich "stacjonarność" - paczkę możemy odebrać w zasadzie wtedy, kiedy chcemy. Usługa Google przypominałaby w obecnej formie raczej zautomatyzowany system przesyłek kurierskich/pocztowych, gdyż na odebranie paczki adresat miałby jedynie określone okienko czasowe.

Google potwierdziło już, że pracuje nad systemem zautomatyzowanych dronów, które wzorem dronów Amazon PrimeAir miałyby dostarczać paczki drogą powietrzną. Zautomatyzowany transport drogowy jest więc czymś więcej niż prawdopodobnym. Drony ze względu na ograniczenia ruchu w przestrzeni powietrznej nie doleciałyby wszędzie - w te właśnie miejsca towar dowiozłyby natomiast autonomiczne ciężarówki.

Źródło: www.conowego.pl

Aktualności

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!