Centralna Komisja Egzaminacyjna zmienia procedury dostarczania do szkół arkuszy na egzamin gimnazjalny. Testy będą objęte takim samym nadzorem jak te, które rozwiązują maturzyści.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Do tej pory arkusze egzaminacyjne na wszystkie trzy części egzaminu gimnazjalnego dostarczano do szkół tego samego dnia. To oznaczało, że w chwili, kiedy uczniowie pisali pierwszą część egzaminu, w szkole były już arkusze do tych przedmiotów, do których uczniowie mieli przystąpić w kolejnych dniach. W ubiegłym roku doszło do wycieku. Pracowniczka jednego z warszawskich gimnazjów pokazała uczniom arkusze przed dniem, w którym miał się odbyć egzamin. Dlatego CKE postanowiła zmienić zasady.

Arkusze do szkół trafią na raty, w tych samych dniach, w których odbywać się będą poszczególne części egzaminu. Kurierzy, którzy rozwożą materiały, będą mieli specjalne certyfikaty. Tak samo jak drukarnie, które zajmą się produkcją prac. Specjalne zabezpieczenia będą miały też koperty z arkuszami. Tegoroczne egzaminy gimnazjalne odbywać się będą od 27 do 29 kwietnia.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!