65-letni Albatros ciemnolicy o imieniu "Mądrość", który uważany jest za najstarszego aktualnie żyjącego przedstawiciela dzikiego ptactwa ponownie został matką - poinformował w komunikacie amerykański departament i rybołówstwa oraz dzikiej zwierzyny.

Najmłodsze dziecko "Mądrości" wykluło się na początku lutego na jednej z plaż w okolicach Północnego Pacyfiku, gdzie znajdują się ośrodki pomagające przetrwać ptakom najchłodniejsze okresy w ciągu roku. Pisklę zostało nazwane Kukuni, co oznacza posłańca w języku hawajskim.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, "Mądrość" jest symbolem inspiracji i nadziei. Z naukowego punktu widzenia, aktywność albatrosów, ptaków morskich, jest bardzo istotna dla całego środowiska wodnego. Długowieczność "Mądrości" jest wyjątkowym, niespotykanym od dawna przypadkiem.

Szacuje się, że ptak "Mądrość" od czasu swojego wyklucia, przeleciał już ponad 3 miliony mil w poszukiwaniu miejsca do zamieszkania oraz pożywienia. Albatrosy są pod względem rozpiętości skrzydeł jednymi z największych latających ptaków, a albatros wędrowny ma największą rozpiętość skrzydeł ze wszystkich żyjących gatunków ptaków.


Zobaczcie też: Żyrafek z warszawskiego ZOO. Byliśmy z wizytą u gwiazdy stołecznego ogrodu


Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!