Zbieranie podpisów, oflagowanie wszystkich lubelskich szkół i placówek oświatowych w dniu, kiedy zbierać się będą miejscy radni, obecność związkowców z transparentami na każdej sesji Rady Miasta (od 27 maja do 4 listopada). Akcja odbywać się będzie się pod hasłem "Nie dla Was Ratusz".

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W ten sposób Związek Nauczycielstwa Polskiego zamierza walczyć o podwyżki dla pracowników administracji i obsługi lubelskich szkół.

Wśród nich są m.in. woźne, portierzy, osoby zatrudnione na stołówkach, pomoce nauczycieli w przedszkolach, pracownicy domów dziecka i placówek opiekuńczo-wychowawczych, którzy nie są zatrudnieni w ramach Karty Nauczyciela. W sumie chodzi o kilka tysięcy osób. Większość z nich zarabia ok. 1000 zł na rękę. ZNP domaga się od władz Lublina, by spełniły swoje obietnice i podwyższyły im pensje o 100 zł brutto na każdy etat.

- W projekcie ubiegłorocznego budżetu znalazł się zapis o podwyżce - mówi Celina Stasiak, prezes ZNP. - Niestety, podczas głosowania nad budżetem, na wniosek prezydenta i przy poparciu radnych zapis został usunięty. Próbowaliśmy rozmawiać z władzami w tej sprawie. Bez skutku. Dlatego zdecydowaliśmy się na akcję protestacyjną.

Od jutra ZNP skieruje do prezydenta pismo informujące o akcji protestacyjnej. Od jutra zaczyna również zbieranie podpisów w tej sprawie.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!