Firma Google wprowadziła do swojej usługi Docs bardzo ciekawa funkcję. Od teraz użytkownicy mogą nie tylko dyktować tekst programowi, ale także edytować i formatować znaki całkowicie bez dotykania klawiatury.

Google nie zwalnia tempa wprowadzając nowe funkcje do swoich usług. Tym razem usługa, która doczekała się rozszerzenia swoich możliwości jest Google Docs, która pozwala na tworzenie i edytowanie plików tekstowych, arkuszy kalkulacyjnych i innego typu dokumentów. Rozszerzeniem, o który mówimy jest wprowadzenie możliwości całkowitej kontroli działania programu, także formatowania tekstu tylko za pomocą głosu.
Wprowadzona funkcja jest rozszerzeniem udostępnionej około pół roku temu możliwości dyktowania aplikacji tekstu, który ma zostać wpisany w dokumencie. Wtedy jednak wszelkie zmiany w formatowaniu (takie jak pogrubienie, czy nawet przejście do następnego wiersza) musiały być wykonywane za pomocą klawiatury i myszki. Teraz także możemy dyktować odpowiednie komendy, co sprawia, że w praktyce możemy stworzyć cały dokument bez dotykania urządzeń wskazujących.

Pomiędzy dwoma funkcjami jest jednak spora różnica – udostępniona parę miesięcy temu możliwość dyktowania tekstu wspiera bardzo dużo języków, w tym polski. Nowa funkcja dyktowania komend działa na razie tylko w języku angielskim.Aby móc skorzystać z funkcji pisania i edytowania tekstu przy pomocy komend głosowych potrzebny nam będzie mikrofon, a także przeglądarka Google Chrome. Tak jak już wspomniałem, aby funkcja zadziałała sam tekst, który tworzymy musi być w języku angielskim, podobnie jak całe konto Google. Zachęcamy do spróbowania! Pełną listę rozpoznawanych komend znajdziecie tutaj.

Źródło: www.conowego.pl

Porady - Promocje

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!