(© UM Opole Lubelskie)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

W połowie października możemy spodziewać się nowej drogi gminnej w Górnej Owczarni. Gmina chce także wyremontować nawierzchnie w Kolonii Puszno Skokowskie, Puszno Godowskie, Trzebieszy i Majdanie Trzebieskim. W mieście nowe nawierzchnie otrzymają ulice: Piaskowa, Męczenników Getta oraz Ks. J. Poniatowskiego.

Gmina Opole Lubelskie otrzymała zewnętrzne pieniądze z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych na modernizacje dróg gminnych. 21 sierpnia została podpisana umowa na dofinansowanie w kwocie 40.000 zł. remontu drogi gminnej w Górnej Owczarni na długości 880 m.

Całkowity koszt tego zadania wyniesie 171.205,58 zł. Planowane zakończenie robót przewidziane jest do 15 października.

Oprócz drogi w Górnej Owczarni w tym roku nowe nawierzchnie otrzymają ulice w mieście: Piaskowa – na odcinku ok. 140 m, Męczenników Getta – 60 m, Cicha – 154,5 m i Ks. J. Poniatowskiego – 295 m.

Nowe drogi otrzymają także miekszkańcy Kolonii Puszno Skokowskie i Puszno Godowskie – 1160 m oraz Trzebieszy i Majdanu Trzebieskiego – 503 m.

W tym roku przygotowywane są już dwie inwestycje planowane do realizacji w kolejnych latach. Gmina opracowała projekty budowlane drogi Jankowa – Pomorze na odcinku 1.227 m, i łącznika ul. Garbarskiej z obwodnicą Opola Lubelskiego – 975 m.

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

GOŚĆ (gość)

MIESZKAŃCOM GÓR OPOLSKICH JEST TEŻ BARDZO POTRZEBNA DROGA ŁĄCZĄCA ICH Z OBWODNICĄ, A JEDNOCZEŚNIE Z OPOLEM, TYM BARDZIEJ ŻE JEST TO O WIELE KRÓTSZA DROGA DO MIASTA

Neffa (gość)

A kiedy Zadole!!!!!!Droga przypomina ser szwajcarski!!!Wstydu się najadłem gdy przyjechali do mnie goście z zagranicy!!!

alan (gość) (A.)

Zapraszam na Niezdów, od 20 lat nie można się doprosić "dywanika", a przejechać te trzy kilometry to zęby muszą być mocno zaciśnięte aby plomby nie wypadły. Tą drogą jeździ pół (jak nie więcej) powiśla... ŻENADA!!!

GÓRAL (gość)

A co z wioskami które asfaltu nie mają??? Lub mają na części wsi? U mnie od 15 lat brakuje ok 1 km? Czy na tym 1 km mieszkają gorsi ludzie????

A. (gość)

W obu Pusznach i Trzebieszy te drogi od bardzo dawna prosiły się o nową nawierzchnię, a nie tylko robienie łat i wysypywanie tych przeklętych kamyków.