W serwisie JK Brickworks możemy odnaleźć naprawdę niesamowite kinetyczne rzeźby. Jedną z nich jest tellurium, czyli model przedstawiający ruch Ziemi, Słońca i Księżyca.

Dwa podstawowe klocki Lego 2x4 można połączyć w 24 różne kombinacje, trzy – w 1060, a sześć – w 915103765. Dzięki temu, z ich pomocą możemy stworzyć niemal wszystko, co tylko nam się wymarzy. Doskonałym przykładem jest ruchomy model Ziemi, Słońca i Księżyca zbudowany przez Jasona Allenmanna z JK Brickworks.

Allenman ograniczył się do wykorzystania klocków wyprodukowanych przez Lego i dlatego model jest w 97 procentach zgodny z faktycznym ruchem Ziemi, Księżyca i Słońca. W tym tellurium Księżyc wykonuje pełne okrążenie wokół Ziemi w ciągu 28 dni, podczas gdy Ziemia okrąża słońce w ciągu 375 dni. Przypomnijmy, że w rzeczywistości liczby te wynoszą odpowiednio 27,3 i 365 bądź 366.
Co więcej, twórca modelu stworzył symulację komputerową, za pomocą której zaprezentował funkcje jego poszczególnych elementów. Wideo, na którym ją zobaczycie, znajdziecie poniżej. Tutaj natomiast znajdują się instrukcje, dzięki którym takie samo tellurium możecie stworzyć w domu. Jak napisał Allenman, model można zautomatyzować, zamieniając korbkę na niewielki silniczek.W serwisie JK Brickworks znajdziecie jeszcze więcej kinetycznych rzeźb i „żywych” konstrukcji wykonanych z klocków Lego. Należy do nich między innymi walentynkowe mechaniczne serce, działający sejf, mikro AT-ET, akcelerator cząstek, Ent z Władcy Pierścieni, i nie tylko. Niektóre projekty są naprawdę niesamowite.Źródło: www.conowego.pl

Nauka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!