Nadchodzące trasa koncertowa słynnego kanadyjskiego piosenkarza Paul Anka została ostatecznie odwołana. Artysta początkowo planował przełożyć lutowe koncerty na czerwiec, teraz ogłosił, że cała europejska trasa się nie odbędzie. Powodem jest obecny stan bezpieczeństwa w Europie, min. we Francji i Egipcie.

Paul Anka odwołał koncerty w Bratysławie, Pradze, Krakowie, Warszawie i Paryżu. Piosenkarz i autor niezliczonych światowych przebojów postanowił w ten sposób zareagować na obecną sytuację bezpieczeństwa w Europie. Fanom, którzy już nabyli bilety na koncert w kasach bądź drogą elektroniczną, zostaną zwrócone pieniądze.

Wywiad z artystą przeczytasz tutaj: Paul Anka: "Muzyka straciła sporo mocy, nie jest już nośnikiem idei" [ROZMOWA NaM]Paul Anka jest Kanadyjczykiem, urodził się 30 lipca 1941 w Ottawie. Od dzieciństwa śpiewał w chórach kościelnych. Kiedy miał trzynaście lat założył własną grupę. Swój megahit "Diana" napisał mając zaledwie 16 lat. To dzięki niemu stał się światową gwiazdą i zapewnił sobie miejsce w historii muzyki pop. W Polsce artysta miał wystąpić po raz trzeci. Pierwszy koncert odbył się w listopadzie 1963 roku, po raz drugi artysta wystąpił w Polsce w listopadzie 2011 roku w Warszawie w Sali Kongresowej. Występ okazał się wielkim sukcesem, a bilety rozchodziły się błyskawicznie.

Czytaj też: Hans Zimmer w Polsce. Ruszyła sprzedaż biletów na pierwszą europejską trasę słynnego kompozytora

Paul Anka obecnie gra własne hity, jak znana na całym świecie "Diana", jak również te stworzone podczas współpracy z innymi kultowymi twórcami, między innymi Frankiem Sinatrą, Buddy Hollym, Frankiem Lymanem oraz Chuckiem Berrym. Paul Anka jest bowiem jednym z najbardziej płodnych tekściarzy w branży. Na swoim koncie ma takie przeboje, jak choćby "My Way" skomponowany dla Franka Sinatry czy hit Toma Jonesa "She’s a Lady". Paul Anka współpracował z królem popu Michaelem Jacksonem, dla którego napisał utwory "This Is It" oraz "Love Never Felt So Good". Nagrał duety mi.in.: z Michaelem Buble i Jonem Bon Jovi. W 2005 r. zaskoczył muzycznych ekspertów albumem "Rock Swings" , na którym sławne rockowe utwory zagrał i zaśpiewał we własnej aranżacji. Znalazły się tam takie przeboje jak "Tears in Heaven" Erica Claptona, "Everybody Hurts" REM, "Smells Like Teen Spirit" Nirvany czy "The Lovecats" autorstwa The Cure.


Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres patronaty@naszemiasto.pl
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres projektyspecjalne@naszemiasto.pl


Koncerty w Polsce

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Ramol (gość)

Ja też bym spietrał, po tym co się dzieje w Egipcie, Syrii a zwłaszcza w Mongolii. (Podobno konie padają ze śmiechu - masowo.)