3 maja, tuż po zakończeniu uroczystości na placu Litewskim, upamiętniających ustanowienie konstytucji, ruszy świąteczny korowód. Polonezem Lublin uczci trzeciomajowe święto. Na tych, którzy zechcą dołączyć do tanecznego orszaku, czekać będą - pod ratuszem - kaniorowcy. I to oni, o g. 12.45 poprowadzą korowód na plac Litewski.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Zapraszamy wszystkich, którzy będą chcieli w pełnym godności narodowym tańcu wziąć udział w obchodach - mówi Jan Twardowski, dyrektor Zespołu Pieśni i Tańca "Lublin" im. Wandy Kaniorowej.

Świetnych tancerzy zobaczymy też na scenie. Dadzą na placu koncert, który rozpoczną pieśni, m.in. "Witaj ,majowa jutrzenko", po nich zobaczymy pięć tańców narodowych z polonezem "Pożegnanie ojczyzny" Michała K. Ogińskiego i mazurem ze "Strasznego dworu" Stanisława Moniuszki na czele.

Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!