15 tys. złotych kosztowało nowe logo Polskiej Agencji Kosmicznej, o którym można wiele powiedzieć, ale na pewno nie to, że jest nowoczesne. A z czym, jak nie z nowoczesnością i kreatywnością powinna kojarzyć się agencja kosmiczna? Jako że jeden obrazek mówi więcej niż tysiąc słów, internauci błyskawicznie zabrali się do komentowania logotypu, który wygrał z ponad 400 innymi.

Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) ma swój symbol rozpoznawczy. Ten wizerunek składa się z figur geometrycznych, które można nazwać idealnymi: z niebieskiego trójkąta równobocznego oraz z dwóch kół: koloru niebieskiego na zewnątrz i biało-czerwonego w środku trójkąta. Obok zestawienia tych znaków jest napis.

Konkurs na logo Polskiej Agencji Kosmicznej odbył się w ubiegłym roku. Pomysłodawcy nadesłali prawie 400 propozycji. Z tych znaków nie wybrano ani jednego. Na stronie internetowej, w komunikacie z 6 listopada ubiegłego roku, czytamy: Bardzo dziękujemy wszystkim Uczestnikom konkursu za złożenie projektów oraz zainteresowanie Agencją oraz tematyką eksploracji kosmosu. Otrzymaliśmy liczne prace konkursowe, o bardzo zróżnicowanej stylistyce i kolorystyce. Jednak, w wyniku przeprowadzonego konkursu nie wyłoniono Zwycięzcy. Komisja Konkursowa uznała, iż żadna z prac nie spełniła wymogów estetycznych logotypu dla Polskiej Agencji Kosmicznej.


Memy

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Zzzz (gość)

Nie jest takie złe. Oczywiście nie wiem po co Polsce agencja kosmiczna ale to już inna sprawa. W każdym razie teksy typu "internet nie zna litości" mogą podsycać zjawisko hejtu w sieci w różnych tematach dlatego byłabym ostrożna z takimi stwierdzeniami i nieustannym zalewaniem portali "śmiesznymi" memami.

ja (gość)

Zdecydowanie najlepsze jest to z cebulą... A z boczku powinna jeszcze wychylać się urocza buzia pana Macierewicza!