Świętujecie prima aprilis? Jeżeli nie, musicie pamiętać, że wasi znajomi mogą wam zrobić kawał. Radzimy jak się zrewanżować 1 kwietnia.

Kawały i żarty na prima aprilis. Skąd wziął się zwyczaj dnia żartów?

Dzień prima aprilis obchodzony jest w wielu krajach świata. W tym dniu robimy sobie życzliwe żarty i celowo wprowadzamy innych w błąd, zakłopotanie bądź nakłaniamy do wykonania naszych planów żerując na naiwności innych.

Jak nabrać kogoś znajomego przy użyciu telefonu komórkowego? Sprawdź nasze sms-owe żarty na prima aprilis.

Prima aprilis - SMS


"UWAGA! Ten telefon zostanie zniszczony za 5 … 4 … 3 … 2 … 1 …"

"INFO: Od dzisiaj policja drogowa za pomocą sieci nadajników GSM może dokładnie określić prędkość kierowcy prowadzącego rozmowę telefoniczną."

"Gang Pruszkowski pilnie poszukuje kandydatów na stanowiska: operatora kija bejsbolowego"

Wierszyki na Prima Aprilis


Prima Aprilis to dzień cały,
by bezkarnie czynić żarty i kawały.

Dzisiaj ochotę ma każdy na psotę,
czyhają więc wszyscy za rogiem lub płotem.

Nie miej złości,
nie miej żalu
Bądź dziś wesół
w każdym calu

Dzisiaj więc mamy 1 kwietnia
Wielkich żartów to przepowiednia.
Więc, gdy spotkasz się z psikusem,
Nie odpędzaj się od niego przymusem.Prima aprilis w Polsce


Do Polski obyczaj ten dotarł z Europy Zachodniej w XVI wieku. W XVII został już uznany za „modę staroletnią”, zaczął on być wtedy obchodzony w podobnej formie, w jakiej występuje do dzisiaj.

Pierwszego kwietnia poświęcano opowiadaniu zmyślonych historii, robieniu przeróżnych dowcipów i naigrawaniu się z naiwnych, bądź nieostrożnych ludzi. Dzień ten uważano za niepoważny i starano się nie robić w nim żadnych ważnych rzeczy. Dziś pierwszy kwietnia obchodzimy jako dzień radosny, w którym celowo próbuje się wprowadzić innych w błąd.

Dziś w dowcipach możemy kierować się zasadą "im prostsze, tym lepsze". Warto wypróbować żart żart dziewczyny, skierowany do chłopaka czy rodziców z informacją, że jest w ciąży. Można też przestawić zegarki, albo schować rano buty naszym współlokatorom i wystawić im tylko klapki.

Można też, korzystając z porannego braku koncentracji naszych bliskich, podmienić pastę tubce i zamiast niej wcisnąć śmietanę czy biały krem. Bohaterem żartu może też być jajko. Dzień wcześniej możesz ugotować dwa jajka na twardo, poczekać aż ostygną i włożyć je z powrotem do lodówki. A rano możesz poprosić kogoś bliskiego o zrobienie z nich jajecznicy.

Jeśli chcecie wkręcić kobietę, możecie wziąć puder dla niemowląt i wsypać go do suszarki do włosów, kiedy będzie chciała z niej skorzystać, wiadomo co się stanie. Standardem jest także podmiana w cukierniczce cukru na sól.


Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres patronaty@naszemiasto.pl
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres projektyspecjalne@naszemiasto.plZobaczcie też: Żyrafek z warszawskiego ZOO. Byliśmy z wizytą u gwiazdy stołecznego ogrodu


Hallo

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!