Prokuratura postanowiła wszcząć śledztwo w sprawie wykorzystania przez Elżbietę Kołodziej-Wnuk, z-cę prezydenta Lublina, samochodu służbowego do celów prywatnych. 19 grudnia ub. roku i 12 stycznia tego roku podróżowała nim na i z lotniska Okęcie. W międzyczasie przebywała na 3-tygodniowym urlopie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Wszczęliśmy śledztwo z art. 231 w sprawie wyjaśnienia wszystkich okoliczności związanych z wyjazdem pani prezydent. Chodzi o przekroczenie obowiązków służbowych mających na celu osiągnięcie korzyści majątkowych - poinformował dziś Marek Zych, szef prokuratury Rejonowej Lublin Północ.

Do tej pory prokuratura prowadziła czynności sprawdzające. Zajęło jej to trzy miesiące. - Materiały, które otrzymaliśmy z Urzędu Miasta, były niewystarczające. Stąd decyzja o wszczęciu śledztwa - wyjaśnia Marek Zych.

Dodał przy tym, że prokuratura ma zamiar przede wszystkim przesłuchać świadków. Naruszenie art. 231 wiąże się z karą pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

Poszło o ujawnioną przez Kurier aferę dotyczącą wykorzystania przez Kołodziej-Wnuk służbowego samochodu 19 grudnia 2009 r. i 12 stycznia 2010 r.

Była sobota, kiedy z-ca prezydenta Lublina udała się do Warszawy. Celem wypisanej delegacji było Ministerstwo Infrastruktury. Jednak ratuszowego auta przy ul. Chałubińskiego w stolicy nie było. Było za to na ul. Żwirki i Wigury, na lotnisku Okęcie. Wiemy to z zapisów GPS, w które wyposażony jest każdy ratuszowy samochód. Stamtąd pani prezydent udała się na 3-tygodniowy urlop do Azji. Wróciła 12 stycznia wieczorem (formalnie była jeszcze na urlopie), a na lotnisku czekało już na nią służbowe auto magistratu razem z kierowcą. Elżbieta Kołodziej-Wnuk zwróciła koszty, jakie poniósł ratusz w związku z wykorzystaniem służbowego samochodu. Wyszło tego ok. 1100 zł. Tymczasem to nie jedyne koszty jakie ponieśli podatnicy. Ujawniliśmy, że rachunek za telefon pani prezydent, z którego korzystała podczas wypoczynku, osiągnął kwotę 1400 zł.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!