Już w najbliższy weekend odbędzie się pierwsza edycja PZU Gdynia Półmaraton. Na starcie zamelduje się aż 5 tysięcy zawodników, a wśród nich aktualny wicemistrz olimpijski w maratonie – Abel Kirui oraz była mistrzyni świata w skoku o tyczce - Anna Rogowska.

PZU Gdynia Półmaraton 2016. Wielkie święto biegaczy już w nadchodzący weekend- Jesteśmy bardzo podekscytowani. To pierwsza edycja PZU Gdynia Półmaratonu, a frekwencja jest niesamowita – mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający w Sport Evolution. - Liczymy na to, że do tysięcy biegaczy dołączą dziesiątki tysięcy mieszkańców Gdyni, aby głośno dopingować uczestników biegu. Przygotowaliśmy punkty kibicowania na każdym kilometrze trasy, mamy więc nadzieję, że w niedzielne przedpołudnie kibice będą bawili się równie dobrze, co zawodnicy – dodaje.

W rywalizacji udział weźmie też aktualny wicemistrz olimpijski w maratonie - Abel Kirui. Na swoim koncie ma on także dwukrotne mistrzostwo świata. W biegu weźmie udział łącznie ponad 20 reprezentantów elity sportowej, którzy walczyć będą o wysokie nagrody. Najszybsza kobieta oraz najszybszy mężczyzna otrzymają nagrody pieniężne - dla każdego zwycięzcy przygotowano 6 tys. zł. Łączna pula nagród to 28 tys. zł.

Swoich sił w półmaratonie postanowiła też spróbować Anna Rogowska - mistrzyni świata w skoku o tyczce z 2009 roku, a także brązowa medalistka olimpijska. W tym roku w Berlinie lekkoatletka chciałaby zmierzyć się z koronnym dystansem biegowym. To właśnie tam siedem lat temu wywalczyła złoty medal mistrzostw świata w skoku o tyczce.

W sobotę, 19 marca, na Skwerze Kościuszki odbędą się ponadto biegi dzieci i młodzieży. Limit 500 młodych adeptów biegania został już wyczerpany. Bieg główny wystartuje 20 marca o godz. 10:00.

Czytaj też: Maraton Łódź 2016. Kids Run w tym roku na stadionie ŁKS-u


Jeśli jesteś zainteresowany patronatem naszemiasto.pl – napisz pod adres patronaty@naszemiasto.pl
Jeśli chciałbyś zrobić projekt niestandardowy z naszemiasto.pl – napisz pod adres projektyspecjalne@naszemiasto.pl
Zobaczcie też: Alan z Warsaw Shore. Zostawił Ekipę z Warszawy, szykuje się do debiutu w MMAZostaw e-mail, a my dostarczymy Ci najświeższych informacji


Biegi w Polsce

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!