Pojawił się kolejny pomysł na zasilenie budżetu Lublina. Tym razem z inicjatywą wyszły nie władze miasta, ale radny miejski Dariusz Sadowski (niezrzeszony). To on chce wystawić na przetarg nazwę obecnej hali Globus. W czwartek złożył interpelację w tej sprawie do prezydenta Lublina.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Chciałbym zaproponować, aby wzorem innych miast, rozpisać przetarg na nazwę tego obiektu. Dla przykładu, za umieszczenie w nazwie łódzkiej hali sportowej swojej marki firma Atlas zapłaciła ok. 5 mln zł, jest zatem możliwość pozyskania do budżetu miasta dużych środków - przekonuje Sadowski i podkreśla, że teraz jest dobry czas na to, by "pohandlować" nazwą dla hali sportowo-widowiskowej przy ul. Kazimierza Wielkiego. - W 2009 roku i obecnym w hali Globus odbyło się kilka imprez o wymiarze ogólnopolskim i są zapowiadane następne. Tym samym nasza hala staje się miejscem rozpoznawalnych w kraju i rośnie jej wartość marketingowa - tłumaczy Dariusz Sadowski.

Radny przekonuje, że ma to być dobry interes dla miasta, a nie tylko zamiana jednej nazwy na inną.

- Oczywiście, ewentualny przetarg musiałby zawierać klauzulę wycofania przez miasto oferty w przypadku uzyskania zbyt niskiej ceny, ale nawet sama organizacja przetargu zwiększyłaby zainteresowanie Globusem - argumentuje.

Halę Globus otworzono jesienią 2006 roku. Inwestycja kosztowała około 38 mln zł.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!