Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Radomsko: PUP organizuje prace interwencyjne

nm
fot. NaszeMiasto.pl
Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku informuje o możliwości wsparcia pracodawców zainteresowanych zatrudnieniem skierowanych przez urząd osób bezrobotnych w formie prac interwencyjnych...

Powiatowy Urząd Pracy w Radomsku informuje o możliwości wsparcia pracodawców zainteresowanych zatrudnieniem skierowanych przez urząd osób bezrobotnych w formie prac interwencyjnych, które będą finansowane w ramach programu „Aktywizacja osób po 29 roku życia pozostających bez pracy w powiecie radomszczańskim (I)” realizowanego w ramach Regionalnego programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020.

Prace interwencyjne oznaczają zatrudnienie bezrobotnego przez pracodawcę z częściową refundacją pracodawcy kosztów poniesionych na wynagrodzenie, nagrody oraz składki na ubezpieczenie społeczne. Refundacja jest wypłacana pracodawcy na podstawie złożonego wniosku przez okres 6 miesięcy. Po okresie refundacji pracodawca powinien utrzymać zatrudnienie przez okres co najmniej 6 miesięcy.

Skierowanie do podjęcia zatrudnienia w ramach prac interwencyjnych może otrzymać osoba bezrobotna zarejestrowana w PUP w Radomsku, na podstawie ustalonego dla niej profilu pomocy i zgodnie z indywidualnym planem działania. Dodatkowo, w ramach realizowanego programu do prac interwencyjnych można skierować osoby po 29 roku życia (które ukończyły 30 lat), znajdujące się w szczególnie trudnej sytuacji na rynku pracy, czyli:
• kobiety;
• osoby z niepełnosprawnościami;
• osoby o niskich kwalifikacjach – są to osoby posiadające wykształcenie do 3 poziomu Międzynarodowej Standardowej Klasyfikacji Kształcenia (ISCED) tj. do wykształcenia średniego obejmującego liceum ogólnokształcące, liceum profilowane, technikum, uzupełniające liceum ogólnokształcące, technikum uzupełniające, zasadnicza szkoła zawodowa. Stopień uzyskanego wykształcenia jest określany w dniu rozpoczęcia uczestnictwa w projekcie;
• osoby długotrwale bezrobotne- za osobę długotrwale bezrobotną uznaje się osobę bezrobotną nieprzerwanie przez okres ponad 12 miesięcy lub osobę, która nie była zatrudniona, nie prowadziła działalności gospodarczej oraz nie wykonywała innej pracy zarobkowej przez okres ponad 12 miesięcy przed datą przystąpienia do projektu;
• osoby po 50 roku życia.

O organizację prac interwencyjnych może ubiegać się każdy pracodawca, który nie posiada zaległości wobec ZUS i US oraz nie jest w trudnej sytuacji ekonomicznej.

Nabór wniosków o organizację prac interwencyjnych trwa do wyczerpania środków przeznaczonych na realizację tej formy wsparcia w bieżącym roku.

Pomoc dla pracodawców na zorganizowanie prac interwencyjnych jest udzielana zgodnie z warunkami dopuszczalności pomocy de minimis. Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Urzędu (ul. Tysiąclecia 2, 97-500 Radomsko) w pokoju nr 6, pod numerem tel. 44 683 73 56 do 58 wew. 11 lub na stronie internetowej www.pup-radomsko.pl w zakładce „Dla Pracodawców”/„Refundacje”.

Informacja PUP Radomsko

od 7 lat
Wideo

Pensja minimalna 2024

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na radomsko.naszemiasto.pl Nasze Miasto