Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Kajakarze Fali Lublin od połowy lutego trenują na wodzie. Ostra zima storpedowała nieco przygotowania do nowego sezonu, dlatego trener Zbigniew Świderski ma obawy co do dyspozycji swoich zawodników. Mimo to, trener liczy na równie dobre wyniki jak w poprzednim sezonie, gdzie brylował Krzysztof Majerski.

Majerski to lider lubelskich kajakarzy. Brązowe medale na MP seniorów (w wyścigu na 200 m) i młodzieżowców (w parze z Maciejem Wojtysiakiem w wyścigu na 500 m) robią wrażenie. Podczas czerwcowych MP seniorów w Poznaniu zawodnik Fali ma za zadanie powtórzyć ten wynik, choć tegoroczna rywalizacja będzie ostrzejsza.

- Na 100% wyścigi dwustumetrowców wejdą do programu igrzysk olimpijskich, dlatego można być pewnym, że zawodnicy położą większy nacisk na ten dystans. W związku z tym o medal będzie trudniej, co nie znaczy, że Krzysiek jest bez szans - mówi trener Świderski.

W Fali trenuje obecnie 15 zawodników, ale grono największych nadziei na dobre wyniki nie zmienia się od kilku sezonów. Oprócz Majerskiego i Woj-tysiaka, są jeszcze Oliwia Smagło, Wiktor Wieruszewski i Paweł Bartkiewicz. To zawodnicy, którzy mają w swoim dorobku medale mistrzostw Polski na długich dystansach i maratonie.

Zawodnicy Fali ferie zimowe spędzili w Wałczu na konsultacji szkoleniowej. Po powrocie mieli pierwszy kontakt z wodą Zalewu Zemborzyckiego. - Ostra zima sprawiła, że tych kilometrów trochę nam zabrakło - powiedział trener Świderski.

Pierwszą próbą możliwości będą ogólnopolskie konsultacje juniorów w Wałczu (24-25.04.). W połowie maja w Gorzowie Wlkp. lublinianie powalczą w długodystansowych MP.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!