W Polsce co roku wzrasta liczba zachorowań na raka skóry. Lekarze nie mają wątpliwości, że przyczyną jest nadmierne opalanie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dr Bogusław Wach, szef Wojewódzkiej Przychodni Skórno-Wenerologicznej w Lublinie przed każdymi wakacjami przestrzega: Korzystajmy ze słońca z umiarem, nie lekceważmy też nietypowych pieprzyków i zmian na skórze, pokażmy je dermatologom, by je ocenili. Nawet najgroźniejszy rak skóry - czerniak - wcześnie wykryty jest uleczalny.

O tym, jak rozsądnie korzystać ze słońca, lublinianie mogą się dowiedzieć podczas kampanii edukacyjnej "Słoneczny patrol dla skóry", którą pod patronatem Polskiej Unii Onkologii zorganizowały Laboratoire Dermatologique Bioderma.

Celem tegorocznej kampanii jest edukowanie pacjentów na temat właściwej fotoochrony i przypominanie o obowiązku kontroli znamion. Podczas akcji w aptekach w Lublinie dermoekspertki pomogą mieszkańcom ustalić ich typ fototypu, czyli wrażliwości na promienie słoneczne, i doradzą jakiego filtra powinniśmy używać podczas pobytu w Lublinie, wakacjach nad polskim morzem czy w ciepłych krajach.

Przypomną również, że zdrowe opalanie powinno się odbywać do godz. 11 i od godz. 16.

Bioderma przygotowała też dla pacjentów zaproszenia na bezpłatne badanie znamion w gabinetach dermatologicznych.
Dermokonsultantki można będzie spotkać 11 maja w aptece Studenckiej przy ul. Langiewicza 16, 12 maja w aptece Astra w CH Real przy ul. Chodźki 14, 13 maja w apteka Dr Zdrowie w CH Plaza przy ul. Obrońców Pokoju 1A i 14 maja ponownie w aptece Studenckiej przy ul. Langiewicza 16.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!