Piłkarki ręczne SPR Lublin są tylko o jedno zwycięstwo od kolejnego mistrzostwa Polski! W niedawno zakończonym trzecim meczu serii finałowej, lublinianki pokonały Zagłębie Lubin aż 34:23 i prowadzą 2:1 (gra się do trzech wygranych). Jeśli uda im się powtórzyć tą sztukę jutro (godz. 17), będą mogły świętować tytuł.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Przyjezdne miały coś do powiedzenia jedynie w pierwszym fragmencie gry, a dokładnie w pierwszym kwadransie. Wyszły nawet na prowadzenie 3:1, a potem 5:3, jednak z czasem SPR zaczęło coraz bardziej dominować. Między 21. a 30. minutą miejscowe zaprezentowały doskonałą obronę i skuteczny atak, dzięki czemu wygrały tą część 7:2 i do szatni schodziły przy stanie 17:12.

Zagłębie zerwało się do ataku po zmianie stron, ale lublinianki szybko ostudziły zapędy swoich rywalek. Kilka świetnych kontr okazało się dla przyjezdnych zabójczych, a brylowała w nich Małgorzata Majerek.

Z każdą kolejną minutą podopieczne trenera Grzegorza Gościńskiego zwiększały swoją przewagę i ostatecznie wygrały dwucyfrową liczbą bramek.