Świetny start sztangistek i sztangistów z województwa

Krzysztof Szuptarski
Świetny start sztangistek i sztangistów z województwa pixabay.com
Unia Hrubieszów wygrała klasyfikację klubową, a Lubelskie okazało się najlepsze w klasyfikacji województw podczas OOM - Dolny Śląsk 2016.

Zmagania w podnoszeniu ciężarów w ramach finałów OOM odbywały się w Nowej Rudzie. Unia Hrubieszów zgromadziła 65 pkt., wyprzedzając Tarpana Mrocza (31 pkt.) i Zawiszę Bydgoszcz (31 pkt.).

Na piątym miejscu sklasyfikowano Agros Zamość (26 pkt.), na siódmym Orlęta Łuków (25 pkt.), a na dziewiątym Znicza Biłgoraj (21 pkt.).

Lubelskie wygrało dzięki temu zdecydowanie klasyfikację województw, gromadząc 209 pkt. Drugie było kujawsko-pomorskie (131 pkt.), a trzecie mazowieckie (110 pkt.).

Sztangiści i sztangistki z regionu zdobyli ogółem dziewięć medali, w tym cztery złote. Tytuły mistrzowskie wywalczyli: Dominika Sacharuk z AZS-AWF Biała Podlaska (kategoria do 53 kg), Karolina Czajka z Unii Hrubieszów (58 kg), Marcin Izdebski z Orląt Łuków (105 kg) oraz Jakub Węgrzyn z Wisły Puławy (powyżej 105 kg).