Czek na milion złotych otrzymał dziś dyrektor puławskiego szpitala Piotr Rybak z rąk prezesa Zakładów Azotowych Jacka Janiszka. Pieniądze pomogą jednostce ukończyć trwający remont oddziału położniczo – ginekologicznego.

-Dzięki temu remontowi na oddziale wreszcie będą panowały XXI-wieczne standardy – cieszył się kierownik oddziału: dr n. med. Tomasz Janczarek na zwołanej w remontowanym oddziale konferencji prasowej.

Całość kosztów modernizacji jest szacowany na ok. 2,1 mln. złotych. Blisko połowę tych kosztów szpital pokryje z dotacji przekazanej przez prezesa puławskiej Grupy Azoty. - Nasza spółka w swojej działalności uwzględnia nie tylko aspekt biznesowy, ale także potrzeby otoczenia, w którym funkcjonuje. Od wielu lat wspieramy Szpital Specjalistyczny w Puławach. Mamy też świadomość, jak duże są wciąż potrzeby tej placówki. Z jej usług korzystają mieszkańcy Puław i regionu, także nasi pracownicy. Decyzja o przekazaniu miliona złotych na remont oddziału ginekologiczno-położniczego jest wyrazem naszego zaangażowania w sprawy lokalnej społeczności – mówił podczas konferencji Jacek Janiszek, Prezes Zarządu Grupy Azoty PUŁAWY.

- To budynek z roku 1939. Generalny remont był tu przeprowadzony w latach 80. Na oddziale ginekologicznym kobiety potrzebują intymności, a w tym budynku nie było wcześniej węzła sanitarnego. Musiały nam wystarczyć dwa sanitariaty na 10 sal. Mimo tego, że personel się starał warunki były złe, a to bardzo istotne. My zmieniamy miejsce, gdzie kobiety będą rodzić i dziękujemy Azotom, że to dostrzegły – mówił dyrektor Piotr Rybak.

-Póki co trwa remont więc pracujemy w warunkach trudnych. Do tej pory standard pobytu na oddziale był bardzo niski pomimo starań personelu. – dodał dr. n. med. Tomasz Janczarek.

Ponad połowa pieniędzy na remont oddziału będzie pochodziła od samorządów. – Rola Zakładów Azotowych jest nieoceniona. Gdyby nie pieniądze, które otrzymaliśmy remont by się wydłużył o przynajmniej rok – mówił starosta puławski Witold Popiołek i dodał - Puławski szpital powoli wychodzi na prostą. W tym roku np. był już po raz pierwszy na plus.

Czytaj także

  Komentarze (1)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  xyz (gość)

  To bardzo pozytywne lecz podtekst troszkę inny; kilka lat wstecz jak prezia w...li z zakładów i nikt go nie chciał nigdzie zatrudnić to został,, przygarnięty'' przez ZOZ a teraz to wygląda na spłatę zobowiązań i jednocześnie urobienie miejsca na przyszłość bo preziem jest się znowu ale tylko do zmiany obcii rządzącej a dalej adiu historia zatacza koło, ale co na razie to pogratulować bo tu kasa bardzo potrzebna a ZA nic nie ubędzie a zdjęcie z takim czekiem to też reklama i to nie tylko prezia.

  charis (gość)

  pozytywna rzecz i oby szpital jak miał jak najmniej pracy więc, wszystkim życzę dużo zdrowia - przede wszystkim duchowego, bo najgorsze jest gdy żyjący nie ma nadziei, wtedy jest w 1000-krotnie cięższym stanie [ depresje, beznadzieja, poczucie bezsensu itd ] niż człowiek na łożu śmierci mający nadzieję, obietnice ponad to kruche ciało, szybko mijające życie i coraz bardziej zdeprawowany świat .... " Pan Jezus Chrystusa, który jest naszą nadzieją " - 1 list apostoła Pawła do Tymoteusza 1:1 Biblia .... Tylko to co wieczne może dać ukojenie i wypełnić wewnętrzną pustkę, dać sens i nadzieję nawet w najgorszych okolicznościach. ........ Epidemia depresji, samobójstw to nie przypadek a ona dramatycznie się zwiększać wg prognoz m.in WHO [Światowa Organizacja Zdrowia ] - ale jest przed nią ochrona i jest na nią lekarstwo - jedyne lekarstwo : ” Pójdźcie do mnie wszyscy, którzy jesteście spracowani i obciążeni, a Ja wam dam ukojenie ” - Ewangelia Mateusza 11:28 , http://mieczducha888.blogspot.com/2016/09/jedyny-lek-na-depresje-i-ochrona-przed.html ,