Wczoraj nad ranem lubelscy policjanci weszli na teren szpitala w Międzyrzecu Podlaskim i zatrzymali 53-letniego ordynatora jednego z oddziałów. Dziś lekarz usłyszał 13 korupcyjnych zarzutów.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Zatrzymanie skorumpowanego lekarza to efekt śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie w sprawie przyjmowania korzyści majątkowej od pacjentów w zamian za leczenie i opiekę medyczną. Grozi mu kara do 10 lat więzienia. Sprawa jest rozwojowa - mówi Anna Smarzak z lubelskiej policji.

Lekarz przyjmował różne sumy pieniędzy, od 100 do kilkuset złotych jednorazowo. Ci sami pacjenci płacili mu nawet kilkakrotnie. Prawdopodobnie ordynator brał łapówki od kilku lat. Jeden z zarzutów dotyczy 1999 roku.

O dalszym losie ordynatora zadecyduje sąd. Policjanci z Wydziału do walki z Korupcją KWP w Lublinie w dalszym ciągu pracują nad sprawą.

Aktualizacja:

Ordynator został przesłuchany przez prokuratora. Zdecydowano że będzie odpowiadał z wolnej stopy. Lekarz ma wpłacić 30 tys. zł poręczenia majątkowego. Został zawieszony w pełnieniu obowiązków ordynatora oddziału.


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!