Od dzisiaj w autobusach miejskiej komunikacji możemy kupić dwa rodzaje biletów: jednorazowe (normalny 2,40 zł, ulgowy 1,20 zł) oraz karnety (normalny 12 zł, ulgowy 6 zł). Karnety składają się z pięciu biletów jednorazowych. Każdy z nich można oderwać od reszty i skasować podczas kolejnej podróży.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Jeszcze dwa tygodnie temu urzędnicy z Zarządu Transportu Miejskiego twierdzili, że karnety całkowicie zastąpią bilety jednorazowe. Ich zdaniem, pasażerowie kupują je za często, kierowca jest zajęty wydawaniem reszty, a miejskie autobusy się przez to spóźniają.
- Wprowadzenie karnetów jest realizacją wniosków i skarg stałych pasażerów komunikacji miejskiej i ma na celu przede wszystkim zmniejszenie opóźnień pojazdów, usprawnienie pracy kierowcy i poprawę bezpieczeństwa - tłumaczyła Justyna Góźdź, rzeczniczka prasowa Zarządu Transportu Miejskiego.

Wubiegłym tygodniu okazało się, że z tego pomysłu urzędnicy powoli zaczynają się wycofywać. Ostatecznie w kabinie kierowcy dostaniemy i karnety, i bilety jednorazowe, które były dostępne do tej pory. Urzędnicy liczą jednak, że lublinianie przestawią się na kupowanie zamiast tańszych jednorazowych, droższych karnetów. - Apelujemy do pasażerów, aby w przypadku zaistnienia konieczności zakupu biletu w pojeździe korzystali z możliwości zakupu karnetów - mówi Justyna Góźdź.

Jednak wielu pasażerów ani myśli wydawać więcej pieniędzy niż musi. - Zawsze staram się mieć przy sobie kilka biletów, ale zdarzają się sytuacje, kiedy muszę go kupić u kierowcy a nie mam przy sobie więcej pieniędzy - usłyszeliśmy wczoraj na przystanku przy placu Litewskim od Agnieszki, 25-letniej studentki KUL.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!