Za trzy lata cały kompleks będzie wyglądał tak jak powyżej Za trzy lata cały kompleks będzie wyglądał tak jak powyżej

Za trzy lata cały kompleks będzie wyglądał tak jak powyżej

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Chodzi o plac między ul. Żwirki i Wigury, Grottgera i Al. Racławickimi. Rozpoczęło się ogradzanie terenu, na którym w najbliższych dniach ruszą prace.

Jako pierwszy na działce, od strony ul. Żwirki i Wigury, powstanie biurowiec firmy Rupes. - Będzie gotowy do 2012 r. - zapowiada prezes Mariusz Lackowski. Wiosną przyszłego roku tuż obok rozpocznie się realizacja Lubelskiego Centrum Konferencyjnego oraz nowego Urzędu Marszałkowskiego.

Rupes ogradza cały kwartał pod budowę. Płot będzie stał w centrum miasta co najmniej przez trzy lata - wtedy ma się zakończyć budowa biurowców marszałka. Inwestycje - przynajmniej przez najbliższe miesiące - nie utrudnią jednak kierowcom dostępu do parkingu przy ul. Grottgera.

Budynek firmy Rupes będzie miał sześć kondygnacji. Pod ziemią znajdzie się dwupoziomowy parking z miejscami dla ponad 100 samochodów. Na parterze będą sklepy i punkty usługowe, wyżej - powierzchnie biurowe. LCK ma mieć ponad 5 tys. mkw. powierzchni, a Urząd Marszałkowski - 10 tys. mkw. W pierwszym budynku znajdą się m.in. sale konferencyjne - największa na ok. 600 osób. Pod biurowcami będą parkingi - w sumie na ok. 200 miejsc. Władze województwa zapowiadają, że będą mogli z nich korzystać wszyscy mieszkańcy.

Po drugiej stronie ul. Grottgera, w miejscu Teatru w Budowie, w 2013 r. będzie Centrum Spotkania Kultur.

Inwestycje nie do końca podobają się urbanistom. - W tym miejscu powinno się pozostawić więcej przestrzeni, nie zabudowywać go tak szczelnie. Prywatny biurowiec zasłoni bowiem Dom Żołnierza, budynki marszałka i teatr, który jest dzisiaj pięknie widoczny od strony Ogrodu Saskiego - ocenia Romuald Dylewski, prezes Towarzystwa Urbanistów Polskich w Lublinie.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!