Po udanej inauguracji sezonu w Krośnie, żużlowcy Klubu Motorowo-Żużlowego po raz pierwszy w tym roku zaprezentują się lubelskiej publiczności. W niedzielę o godz. 14 rozpocznie się spotkanie z Kolejarzem Rawicz.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W lany poniedziałek lublinianie zlali w Krośnie miejscowy KSM, wygrywając 37:22. Z powodu opadów deszczu zawody przerwano po dziesięciu biegach. Liderem KMŻ był Karol Baran, który w trzech startach zanotował trzy pewne zwycięstwa.

Ale i pozostali seniorzy spisywali się znakomicie, a wyrównany skład może się okazać w tym sezonie sporym atutem. Razem z bonusami komplety punktów wywalczyli również Siergiej Darkin i Mariusz Puszakowski, który liczy, że na torach drugiej ligi wróci do wysokiej dyspozycji. - Poza startami w Lublinie mam kontrakt tylko w niemieckim Straslund, ale jestem pewien, że jeżeli będę skutecznie jeździł w lidze, to otrzymam propozycje startów i zaproszenia do turniejów indywidualnych - mówi Puszakowski.

"Niedźwiadki" z Rawicza, podobnie jak lublinianie, w pierwszej kolejce zdobyły dwa punkty. Zwycięstwo Kolejarza nie było jednak tak efektowne. Na własnym torze zespół prowadzony przez Henryka Jaska pokonał Polonię Piła zaledwie trzema punktami - 46:43. Na domiar złego w trzynastym wyścigu groźny upadek miał lider rawiczan Sebastian Alden. Szwed znalazł się w awizowanym składzie na mecz w Lublinie, ale jego występ stoi pod dużym znakiem zapytania.

Przed rokiem KMŻ pokonał u siebie Kolejarza 61:31, a najwięcej punktów zdobył Tomasz Rempała - 11 w czterech startach. Punkt mniej wywalczył Tomasz Piszcz, który w tym tygodniu debiutował w roli… komentatora telewizyjnego. "Piszczyk" przed rokiem regularnie jeździł w lidze angielskiej, natomiast w środę razem z Tomaszem Lorkiem komentował mecz dla telewizji Polsat.

Po spotkaniu w Krośnie trener Rafał Wilk zdecydował, że zwycięskiego składu się nie zmienia i na niedzielę zestawił identyczną szóstkę. Jedyną zmianą może być pozycja drugiego juniora. W pierwszym meczu był nim Czech Michael Hadek, natomiast z Kolejarzem szansę może otrzymać Szwed Aleksander Edberg.

O wyborze trenera zadecyduje postawa na treningach. Dla Karola Barana będą one pierwszą okazją w tym roku do zapoznania się z lubelskim torem, na który dosypano niedawno nowej nawierzchni. - Tor za wiele nie mógł się zmienić, więc na pewno nie będę miał problemów - uważa Baran.

Awizowane składy na niedzielny mecz

* KMŻ Lublin:
9. Tomasz Piszcz
10. Tomasz Rempała
11. Siergiej Darkin
12. Mariusz Puszakowski
13. Karol Baran
14. Tadeusz Kostro
Trener: Rafał Wilk

* Kolejarz Rawicz:
1. Sebastian Alden
2. Robin Toernqvist
3. Eric Andersson
4. Marcin Sekula
5. Marcin Nowaczyk
6. Tobiasz Musielak
Trener: Henryk Jasek

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!