Dzisiaj w Szczecinie, w wieku 77 lat, zmarł abp Zygmunt Kamiński, były biskup pomocniczy diecezji lubelskiej, były metropolita szczecińsko-kamieński.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Abp Zygmunt Kamiński urodził się 20 lutego 1933 r. we Wzgórzu koło Bełżyc (woj. lubelskie). W latach 1951-1956 studiował i przygotowywał się do kapłaństwa w lubelskim Wyższym Seminarium Duchownym i na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Święcenia kapłańskie przyjął w 1956. W 1975 został mianowany biskupem pomocniczym Diecezji Lubelskiej. W 1984 roku został mianowany biskupem koadiutorem w Płocku, a cztery lata później, biskupem płockim. W 1999 r. został mianowany arcybiskupem metropolitą szczecińsko-kamieńskim. Posługę na terenie archidiecezji pełnił do lutego 2009, kiedy został przeniesiony przez papieża Benedykta XVI na emeryturę. Jego następcą został biskup Andrzej Dzięga.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!