Zawody wędkarskie w Chodlu: 20 zawodników walczyło o puchar wójta (ZDJĘCIA)

AC
- Kolejne zawody za nami. Tym razem członkowie naszego koła rywalizowali o puchar wójta gminy Chodel. Do rywalizacji przystąpiło 20 zawodników. Najliczniejszą grupę stanowili najmłodsi – mówi Jacek Franaszczyk, prezes Koła PZW „Rak” w Chodlu.

Wędkarze walczyli w trzech kategoriach wiekowych. Oprócz najmłodszych miłośników wędkowania, czyli kadetów, w szranki stanęli jeszcze juniorzy i seniorzy.

Podczas zawodów wędkarze jedynie na pogodę nie mogli narzekać. Bo ta tym razem nie zawiodła. Gorzej było z rybami. W upalny dzień płotki najwidoczniej postanowiły w głębinie chodelskiego zalewu nieco sobie odpocząć.

W ciągu trzech godzin najwięcej płoci złapał Paweł Ptasiński (kat. seniorzy). Po wyjęciu z wody jego sieć ważyła 1,93 kg. Drugie miejsce z wynikiem 59 dkg zajął Marek Dzięsław, a trzecie Grzegorz Ciekot (39 dkg).

Najlepszym juniorem okazał się Bartek Ptasiński (60 dkg). Tuż za nim był Mateusz Pogoda (29 dkg). W kategorii kadeci zwyciężył Marcin Wyroślak (76 dkg). Kolejne miejsca zajęli Ernest Dziesław (62 dkg) i Kaja Franaszczyk (43 dkg).
- Do zwycięzców powędrowały puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Jana Majewskiego, wójta gminy Chodel i sklep wędkarski „Ryba” z Bełżyc – dodaje prezes Koła PWZ w Chodlu.
- Kolejne zawody za nami. Tym razem członkowie naszego koła rywalizowali o puchar wójta gminy Chodel. Do rywalizacji przystąpiło 20 zawodników. Najliczniejszą grupę stanowili najmłodsi – mówi Jacek Franaszczyk, prezes Koła PZW „Rak” w Chodlu. Wędkarze walczyli w trzech kategoriach wiekowych. Oprócz najmłodszych miłośników wędkowania, czyli kadetów, w szranki stanęli jeszcze juniorzy i seniorzy. Podczas zawodów wędkarze jedynie na pogodę nie mogli narzekać. Bo ta tym razem nie zawiodła. Gorzej było z rybami. W upalny dzień płotki najwidoczniej postanowiły w głębinie chodelskiego zalewu nieco sobie odpocząć. W ciągu trzech godzin najwięcej płoci złapał Paweł Ptasiński (kat. seniorzy). Po wyjęciu z wody jego sieć ważyła 1,93 kg. Drugie miejsce z wynikiem 59 dkg zajął Marek Dzięsław, a trzecie Grzegorz Ciekot (39 dkg). Najlepszym juniorem okazał się Bartek Ptasiński (60 dkg). Tuż za nim był Mateusz Pogoda (29 dkg). W kategorii kadeci zwyciężył Marcin Wyroślak (76 dkg). Kolejne miejsca zajęli Ernest Dziesław (62 dkg) i Kaja Franaszczyk (43 dkg). - Do zwycięzców powędrowały puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez Jana Majewskiego, wójta gminy Chodel i sklep wędkarski „Ryba” z Bełżyc – dodaje prezes Koła PWZ w Chodlu. materiał organizatora
Blisko 2 kilogramy złowionych ryb. To najlepszy wynik niedzielnych zawodów wędkarskich w Chodlu, które wygrał Paweł Ptasiński. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć nadesłanych przez organizatora.