Wybierz region

Wybierz miasto

  W 400 pocztówek dookoła świata" - wystawa

  Opolskie Centrum Kultury
  Opole Lubelskie, ul. Lubelska/30

  Od 1.07.2015 do 27.07.2015

  • Brak informacji o cenie

  W 400 pocztówek dookoła świata" - wystawa

  pocztówki

  Na ekspozycję składa się 400 pocztówek z całego świata. Bogatą kolekcję podarowała Muzeum Zamoyskich, Ella Heath, związana z Muzeum od roku 1998.Zasiadała w Radzie Muzeum i wspierała ją swoim doświadczeniem i wiedzą.

  Właścicielka zbioru (1924-2015) młodość spędziła w Warszawie (uczestniczyła m.in. w powstaniu warszawskim). Po wojnie wyjechała do Anglii. Tam wyszła za mąż za biznesmena, prowadzącego interesy w wielu państwach na świecie.Ella zaangażowała się w prace licznychorganizacji charytatywnych.

  Pocztówki to pamiątka z jej podróży i rozlicznych znajomości na całym świecie. Najstarsza kartka pocztowa pochodzi z lat 50. XX wieku, najnowsza zaś sprzed 14-u lat.

  Wystawa kart pocztowych E. Heath z archiwum Muzeum Zamoyskich w Kozłówce była prezentowana po raz pierwszy w ubiegłym roku na ekspozycji „W 31 dni dookoła świata” w galerii „Z ogrodu”.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  QUIZ. Czy nie narobisz sobie wstydu na zagranicznych wakacjach?

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.