spkamien

avatarspkamien

Opole Lubelskie

Wielkie porządki

2014-04-30 19:25:10

Wielkie porządki
W dniu 30 kwietnia 2014r. uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej w Kamieniu z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego urządzili wielkie sprzątanie okolic Kamienia i Piotrawina.
Akcja objęła szereg działań z zakresu edukacji; m.in. wystawę plakatów wykonanych przez klasę V i debatę ekologiczną o zagrożeniach związanych z zanieczyszczeniem środowiska.
Wielki happening rozpoczął się w południe. Trzy grupy uczniów z kolorowymi transparentami i z hasłami ekologicznymi na ustach, wyruszyły w trzy świata strony. Klasa IV powędrowała w kierunku dawnego parku Cywińskich. Obrzeża lasu w Kamieniu porządkowała klasa V. Fragment niebieskiego szlaku turystycznego wiodącego do kamieniołomów w Piotrawinie posprzątali uczniowie klasy VI. Dzieci zostały wyposażone w rękawiczki i worki dzięki życzliwości mamy jednego z uczniów. 60 osób wraz ze swoimi wychowawcami posprzątało ogromny teren. Akcja zakończyła się o godzinie 13.30. Młodzi ekolodzy wrócili zmęczenie ale z poczuciem dobrze wykonanej pracy. Rezultatem przedsięwzięcia było znalezienie trzech dzikich wysypisk i zebranie 42 worków z odpadami.
Uczniom sprzyjała piękna pogoda i dobra atmosfera pracy. Transparenty z hasłami ekologicznymi, które towarzyszyły uczniom, miały zwrócić uwagę mieszkańców na stan środowiska, w którym żyjemy. Uświadomić im, iż porządek wokół nas to sprawa naszych codziennych świadomych wyborów.
Wierzymy, że proekologiczna postawą wpłyniemy na zmianę nawyków społeczności lokalnej.

Jesteś na profilu spkamien - stronie mieszkańca miasta Opole Lubelskie. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.