Biegi Przełajowe w Chodlu: Zwyciężył Paweł Szostak z Unii Hrubieszów (ZDJĘCIA)

Agnieszka Ciekot
Paweł Szostak z Unii Hrubieszów wygrał XIV Biegi Przełajowe w Chodlu. W Memoriale Krzysztofa Czuryszkiewicza zwyciężyła Magdalena Karpińska z „Oriona” Radzyń Podlaski.

Choć zawodnicy dopisali, to zawiodła pogoda. W niedzielę nad zalewem w Chodlu już po raz czternasty odbyły się Biegi Przełajowe organizowane w ramach Grand Prix Polski Środkowo – Wschodniej. W imprezie wzięło udział kilkuset zawodników, między innymi z Radzynia Podlaskiego, Kraśnika, Puław, Zamościa, Lubartowa, Ostrówka, Blizina, i Hrubieszowa.

Bieg główny wygrał Paweł Szostak z „Unii” Hrubieszów. I to ten zawodnik otrzymał puchar ufundowany przez wójta gminy Chodel. Tuż za nim byli Rafał Buczak z „Agrosu” Zamość i Paweł Rączyński z SKB Kraśnik. Natomiast najlepszym zawodnikiem reprezentującym gminę Chodel okazał się Marian Michno. W biegu głównym wystartował również niepełnosprawny Robert Pawłowicz z Suchowoli, który dystans 5 km pokonał na kulach, zyskując uznanie publiczności.

W Memoriale Krzysztofa Czuryszkiewicza (3 km) zwyciężyła Magdalena Karpińska z „Oriona” Radzyń Podlaski. Na drugim miejscu uplasowała się Antonina Miłek z „Chemiaka” Puławy. A na trzecim Renata Skrobas – reprezentantka Lubelskich Ścieżek Biegowych.

- Zawody oceniam jako udane. Cieszy nas, że pomimo złej pogody biegacze nie zawiedli. Mamy nadzieję, że za rok będzie słoneczniej i że zawodników z terenu gminy Chodel będzie więcej – podsumowuje Jan Majewski, wójt gminy Chodel, który wspólnie z Klubem Sportowym „SYGNAŁ” Chodel był organizatorem XIV Biegów Przełajowych.

Swoich sił próbowały również przedszkolaki oraz nieco starsze dzieci i młodzież. Dla nich organizatorzy przygotowali krótsze trasy. 700, 1000 i 2000 metrów.