18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Chodel: promowały swoją małą ojczyznę

Agnieszka Ciekot
Rozmowa z Magdaleną Krawczyk i Marleną Gasińską – licealistkami z Zespołu Szkół w Chodlu, laureatkami ogólnopolskiego konkursu „Wypromuj swoją małą ojczyznę”

Zaskoczone jesteście zwycięstwem?

Magda: Tak, nawet bardzo, ponieważ konkurencja była ogromna. Do konkursu przystąpiło bardzo wiele szkół, więc nie spodziewałyśmy się pierwszego miejsca. Kiedy otrzymałyśmy wiadomość o zajęciu pierwszego miejsca na szczeblu wojewódzkim byłyśmy bardzo szczęśliwe. Radość ogromna, ale jeszcze większa niespodzianka i dwa razy większe emocje spowodowało zajęcie pierwszego miejsca w kraju. Byłyśmy wtedy przeszczęśliwe.
Marlena: Do udziału konkursie namówiła nas nasza profesorka od przedsiębiorczości pani Kazimiera Złotek, która też była opiekunem tego konkursu. Konkurs przebiegał pod patronatem Marszałka Sejmu RP. Wojewódzkim organizatorem konkursu była posłanka na sejm Joanna Mucha.

W jaki sposób promowałyście Chodel?

Marlena: Naszą małą ojczyznę – Chodel – wypromowałyśmy w krótkim filmiku, pokazując bogactwo i różnorodność naszego regionu pod kątem gospodarczo- turystycznym.
Magda: Promowałyśmy walory historyczno-turystyczne i ekonomiczno-gospodarcze naszej miejscowości. Pokazałyśmy wiele urokliwych miejsc. Piękno zalewu, przyrodnicze otoczenie wijącej się rzeki Chodelki, stadninę koni, zabytkowe kościoły i chronione tereny „Loretu”. Wspomniałyśmy o możliwościach gospodarczych, a nawet rozwoju małego przemysłu.

Pomagał wam ktoś?

Marlena: W przygotowaniu prezentacji pomagali nam nasi profesorowie Kazimiera Złotek i Krzysztof Witek. Wspierali nas radą, ale zdecydowaną większość pracy wykonałyśmy same.

Jakie możliwości rozwoju widzicie dla swojej miejscowości?

Marlena: W Chodlu może powstać wiele gospodarstw agroturystycznych i ekologicznych. Są doskonałe warunki do hodowli karpi, pstrągów i raków. Można rozwinąć przemysł drzewny, stolarski oraz przetwórstwo owocowo-warzywne. Są wspaniałe warunki do powstania stadnin, a nawet torów do gonitw.

Wyjazd do Brukseli to główna nagrodą, którą zdobyłyście…

Marlena: Otrzymałyśmy wiele nagród. Wśród nich książki, odtwarzacze dvd. Ale główną nagrodą jest siedmiodniowa wycieczka do Brukseli oraz wysoka nagroda pieniężna, która przyznał nam wójt gminy Chodel.
Magda: Wyjazd do Brukseli jest przewidziany na styczeń. Dokładna data nie jest jeszcze ustalona. Będziemy zwiedzać Parlament Europejski oraz ciekawe miejsca w Brukseli.

W jakim zawodzie chcecie się realizować w przyszłości?

Magda: Pracę w samorządzie uważam za bardzo ciekawą, interesującą i potrzebną dla społeczeństwa. W tej chwili nie mogę określić swojego miejsca, ale wiem, że muszę zdobyć wysokie i dobre wykształcenie.
Marlena: Zawód o którym od zawsze marzyłam to aktorstwo. Lubię występować w różnych rolach i wcieleniach. Jednak myślę, że zrealizowanie tego planu w przyszłości będzie nierealne. Wiem, że ciężko jest się dostać do takiej szkoły, więc na razie mój przyszły zawód stoi pod znakiem zapytania.

Wasze pasje i zainteresowania to…

Marlena: Pasji mam wiele. Lubię robić zdjęcia, słuchać muzyki. Uczęszczam na zajęcia kółka filmowego w naszej szkole. Mam osiągnięcia w karate kyokushin.
Magda: Jak każdego młodego człowiek interesuje mnie muzyka. Lubię podróżować, zwiedzać ciekawe miejsca i poznawać nowych ludzi.

od 12 lat
Wideo

echodnia.eu Świętokrzyskie tulipany

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opolelubelskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto