MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

Chodel: W marcu ruszy rozbudowa drogi 747

Agnieszka Ciekot
W drugiej połowie marca mają ruszyć roboty związane z rozbudową odcinka drogi 747 od Chodla do Krężnicy Okrągłej.
W drugiej połowie marca mają ruszyć roboty związane z rozbudową odcinka drogi 747 od Chodla do Krężnicy Okrągłej. archiwum AC
Jeszcze w marcu mają ruszyć roboty związane z rozbudową pierwszego odcinka drogi wojewódzkiej 747, od Chodla do Krężnicy Okrągłej. Póki co wykonawca szuka ludzi chętnych do pracy.

Odcinek ten liczy 7 kilometrów i jest jednym z siedmiu odcinków większej inwestycji prowadzonej przez Zarząd Dróg Wojewódzkich, jaką jest rozbudowa drogi 747, od Konopnicy do Kamienia i budowa trzech obwodnic – Bełżyc, Chodla i Opola Lubelskiego.

- Odcinek ten łączyć będzie obwodnicę Chodla i Bełżyc i będzie to jeden z najszybciej zrobionych odcinków całej inwestycji, bo będzie gotowy już w tym roku - mówi Andrzej Gwozda, dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie. Roboty mają zakończyć się do września. Pozostałe sześć odcinków zrobione będzie do końca przyszłego roku.

Przetarg wygrała firma „Trakt” z Kielc. Za przebudowę weźmie 14,6 miliona złotych. - Z robotami planujemy ruszyć w drugiej połowie marca, gdyż ziemia jest jeszcze zbyt mokra i zmarznięta. Obecnie wyrywane są tam pnie drzew – mówi Przemysław Pypeć, dyrektor ds. realizacji w Świętokrzyskim Przedsiębiorstwie Robót Drogowych „Trakt”.

Miejscowi mieszkańcy mają szansę na znalezienie zatrudnienia przy tej inwestycji. Wykonawca poszukuje chętnych do pracy. – Nie jest to jakiś wielki nabór, ponieważ trzon będą stanowić nasi ludzie. Poszukujemy 5-6 osób na stanowiska robotników drogowych – przyznaje. Mile widziane są osoby posiadające doświadczenie. Zainteresowani mogą wysyłać swoje CV na adres [email protected]. O szczegóły można dopytać dzwoniąc na numer telefonu (41) 347 27 19.

Zarząd Dróg Wojewódzkich wybrał już też wykonawcę, który rozbuduje odcinek od Bełżyc do Radawca. Przetarg wygrała warszawska firma Hydro-Geo.

- Rozbudowa drogi polegać będzie na rozebraniu starej i wykonaniu nowej konstrukcji jezdni, która będzie miała 7 metrów szerokości. W miejscowościach, w których prowadzone będą roboty przy zatokach autobusowych i skrzyżowaniach pojawią się nowe chodniki. Wykonane zostaną również wjazdy, drogi serwisowe i tam gdzie jest to konieczne oświetlenie – wyjaśnia dyrektor Gwozda.

W przypadku pozostałych odcinków - czyli 9-kilometrowego przełożenia drogi od Kamienia do Elżbiety i 6-kilometrowego odcinka od Baby do Chodla - ZDW sprawdza oferty. W pierwszym i drugim przypadku najniższą cenę dała firma Fart z Kielc – 44,6 mln zł i 25,7 mln zł.


Czytaj Kronikę policyjną Lubelszczyzny
Czytaj nasz luźny serwis - Z przymrużeniem oka

Najświeższe wiadomości z Twojego miasta prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera!
Prześlij nam swój artykuł lub swoje zdjęcia. Nie masz konta? Zarejestruj się!
Masz firmę? Dodaj ją za darmo do Katalogu Firm.
Organizujesz imprezę? Poinformuj nas

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Policja radzi jak zaplanować podróż

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opolelubelskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto