Iza Olszak z Chodla wicemistrzynią Europy w karate kyokushin (ZDJĘCIA)

Agnieszka Ciekot
Izabela Olszak (pierwsza od lewej) wicemistrzynią Europy w karate kyokushin
Izabela Olszak (pierwsza od lewej) wicemistrzynią Europy w karate kyokushin Sebastian Olszak
Karate kyokushin trenuje od dziecka. Izabela Olszak z Chodla wywalczyła drugie miejsce w Pucharze Europy w karate kyokushin. Jej koleżanka, Aleksandra Wiercińska, uplasowała się tuż za podium.

Puchar Europy rozegrany został w Sosnowcu. W zawodach startowały dwie 15-letnie reprezentantki chodelskiej sekcji karate kyokushin - Izabela Olszak i Aleksandra Wiercińska. Dziewczęta rywalizowały w kategorii kumite (walka) do 55 kg.

Na podium stanęła Iza Olszak. 15-letnia uczennica Gimnazjum im. Jana Pawła II w Chodlu wywalczyła drugie miejsce. – Cieszę się z wyniku. Jak dotąd to mój największy sukces sportowy – mówi skromnie Iza, którą do każdych zawodów przygotowuje tata, Sebastian Olszak – na co dzień policjant, po służbie trener karate kyokushin.

Iza ćwiczy karate od 12 lat. – Na pierwszy trening tata zabrał mnie, gdy miałam niespełna 3 lata. I tak już zostało – opowiada. Dla 15-latki z Chodla karate to wielka sportowa pasja z którą nie wiąże jednak życiowych planów. – W przyszłości chcę zostać grafikiem komputerowym – zdradza Iza. – Karate oczywiście będę ćwiczyła, bo to dobry sposób na wyładowanie się. Po takim treningu człowiek naprawdę czuje się lepiej – zapewnia zawodniczka z Chodla.

Jej koleżanka, Aleksandra Wicińska otarła się o podium, zajęła czwarte miejsce. Gratulujemy!