Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przegląd prasy z 20 listopada: O czym piszą lubelskie gazety?

Aneta Galek
Przegląd prasy z 20 listopada: O czym piszą lubelskie gazety?
Przegląd prasy z 20 listopada: O czym piszą lubelskie gazety? archiwum
Przegląd prasy: tańsze leki, ile kosztuje lubelski sylwester i piwo ze Zwierzyńca, o tym piszą dziś lubelskie gazety na swoich czołówkach.

Przegląd prasy z 20 listopada: Kurier Lubelski
Tytuł: Leki mogą być tańsze. Nie musimy przepłacać

Ponad połowa seniorów nie sprawdza, czy ich leki mają zamienniki. Wynika to przede wszystkim z obawy, czy zamienniki byłyby tak samo skuteczne, jak leki przepisane przez lekarza. Emeryci często nie wiedzą też, że istnieje tańsza alternatywa leku, który stosują. Czasem boją się zmian.

Resort zdrowia przypomina, że pacjenci powinni być informowani przez lekarza o możliwości kupienia tańszego odpowiednika. Farmaceuci mają z tym jednak problem. - Zamiana leków nie zawsze jest możliwa - mówi Krzysztof Przystupa, wiceprezes Lubelskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej. Zachęca on, żeby o zamiennik pytać lekarza podczas wizyty.

Przegląd prasy z 20 listopada: Dziennik Wschodni
Tytuł: Ile gwiazdek trzeba gwiazdom

Zabawa sylwestrowa, którą lubelski ratusz organizuje na Placu Litewskim będzie kosztować ok. 400 tys. zł. Połowę tej kwoty zgarną występujący artyści: Kayah, Kasia Cerekwicka, Kuba Badach i Sławek Uniatowski. Zagra też orkistra i finaliści programu "Must Be the Music" i "The Voice of Poland". Impreza potrwa cztery godziny.

- Wynagrodzenia dla artystów wyniosą około 200 tys. złotych - mówi Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. Na ostateczny koszt imprezy wpłyną m.in. wyniki przetargu na noclegi i garderoby dla muzyków. Część z nich ma nocować w czterogwiazdkowym hotelu. Miasto szuka też noclegów w hotelu minimum trzygwiazdkowym.

Przegląd prasy z 20 listopada: Gazeta Wyborcza (Lublin)
Tytuł: Piwo popłynęło w Zwierzyńcu

Perła rozpoczęła produkcję piwa w browarze w Zwierzyńcu. To piwo to Zwierzyniec Pils, które powstaje w procesie dolnej fermentacji. Wkrótce trafi do sklepów w butelkach 0,33 litra. - To piwo z segmentu premium, jego cena będzie oscylować w granicach 2,30-2,40 zł - mówi Tomasz Grodzki, dyrektor generalny Perły.

Zwierzyniec powstaje w tradycyjnej technologii i długo leżakuje. Piwo dzięki temu ma się wyróżniać na rynku. Piwo nie jest jednak produkowane w zabytkowym budynku browaru, a w budynku znajdującym się po drugiej strony ulicy. Wynika to z tego, że w zabytkowym browarze są urządzenia, których nie można usunąć. Perła jak na razie na otwarcie browaru i uruchomienie produkcji wydała ok. pięciu milionów złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Wybory Losowanie kandydatów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na opolelubelskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto